4 مزیت آموزش کارآفرینی در مدارس

آموزش کارآفرینی در مدارس چه مزایایی برای دانش آموزان، معلمان، مدارس و حتی جامعه در بر دارد؟

از هر معلمی بپرسید که اولویت اصلی وی چیست ؛ پاسخ احتمالی اش “موفقیت دانش آموزان من” خواهد بود. بخش مهمی از تضمین این موفقیت معرفی آموزه ها و ارائه آموزش های مربوط به کارآفرینی از سنین پایین به جوانان و نوجوانان است، به ویژه در دنیای به سرعت در حال تغییری که ما در آن زندگی می کنیم. در این مقاله تلاش داریم که به اختصار نشان دهیم که چرا اجرای دوره های کارآفرینی در کلاس‌های درس، چه برای دانش‌آموزان و چه حتی برای معلمان، ارزش دارد و مزیت آموزش های کارآفرینی در کلاس و مدرسه برای دانش آموزان و حتی دیگران چیست.

 

1. دانش آموزان خود را برای آینده کاری شان آماده کنید

آموزش کارآفرینی شامل کمک به دانش آموزان برای کسب مهارت های سازمانی مانند تفکر انتقادی و حل مسئله، سواد مالی و دیجیتال، کار گروهی، خلاقیت و ارتباطات است. طبق تحقیقات بنیاد کار جدید استرالیایی‌های جوان (Young Australians’ New Work Order)، مهارت‌های سازمانی مهارت‌هایی هستند که جوانان برای شکوفایی در آینده‌ای نامشخص به آن نیاز دارند. چرا؟ زیرا تحقیقات نشان داده است که نسل بعدی احتمالاً بیش از هفده شغل را در بیش از پنج رده و گروه شغل مختلف دنبال خواهد کرد. از طرف دیگر مشاغل آینده نه تنها 70 درصد بیشتر از مشاغل گذشته به این مهارت ها نیاز دارند، بلکه برای آنها نیز هزینه بیشتری برای یادگیری خواهند داشت. با آموزش مهارت‌های سازمانی به دانش‌آموزان خود ، می‌توانید فرایند انتقال آنها از محل تحصیل به محل کار را تا 17 ماه برای ایشان تسریع کنید.

 

2. دانش آموزان خود را به گونه ای آموزش دهید که خوشبین تر و متمرکز بر راه حل باشند 

مشکلات جهان پیچیده است و می تواند به خصوص برای ذهن های جوان بسیار طاقت فرسا باشد. یکی از ذهنیت های مورد نظر برای کارآفرینی در مورد استفاده از ابزار خلاقیت و تفکر انتقادی برای یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌های فوری دنیای واقعی است. زمانی که روش‌های تفکر کارآفرینانه را در دانش‌آموزان خود پرورش می‌دهید، آنها یاد می‌گیرند که چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای را تمرین کنند که در بسیاری از جنبه‌های زندگی به آنها خدمت می کند. این چشم انداز و تفکر به آنها قدرت می دهد تا بتوانند نقش های فعال تری را در ایجاد آینده ای مثبت تر ایفا کنند.

 

3. این یک روش جامع و همه جانبه برای تحول محتوای کلاس یا حتی تقویت دروس فعلی است

آموزه های کارآفرینی یک فعالیت عملی است که ادغام آنها با آموزش های پروژه‌محور موجود منجر به نتایج عالی می‌شود. همچنین می تواند به راحتی در اکثر رشته ها و موضوعات آموزشی بدون نیاز به تغییرات جدی در رویکردهای فعلی آموزشی مدارس، در برنامه درسی هر کلاس اعمال شود. با بررسی چگونگی تجاری سازی نوآوری ها در آزمایشگاه، تفکر کارآفرینی را در درس های علوم بگنجانید، یا دانش آموزان را تشویق کنید تا در طول کلاس هنر یا طراحی فکر کنند که چگونه می توانند از کارهای خود پول درآورند و همچنان استعدادهای هنری خود را افزایش دهند. شما می توانید بدون توجه به منابع و محدودیت های آن، اصول آموزش کارآفرینی را بلافاصله در همه دروس و کلاس های تان اعمال کنید.

 

4. تدریس برای معلمان و یادگیری دانش آموزان سرگرم کننده و جذاب است

ارائه یک ایده تجاری، اعتبار بخشیدن به آن و ارائه آن به بازار، تجربه منحصر به فردی است که جوانان به طور سنتی درگیر آن در مدارس نمی شوند. در واقع، اکثر معلمان نیز چنین فرصتی برای آموزشی این چنینی ندارند. آموزش های کارآفرینی به معلمان و دانش‌آموزان فرصتی برای امتحان چیزهای جدید و متفاوت از آموزش های معمول در مدارس می‌دهد. به علاوه، این آموزش ها موجب ایجاد فضایی برای انواع مختلف بازی و کاوش، همچنین پویایی هر کلاس درس می شود.

مقاله “4 مزیت آموزش کارآفرینی در مدارس” ترجمه مقاله انگلیسی در رابطه با مزیت های آموزش کارآفرینی در مدارس برای دانش آموزان، معلمان، مدارس و حتی جامعه در بر دارد، است که توسط مدرسه مهارت های کسب و کار وارلی برای مطالعه و استفاده شما دانش آموزان عزیز ترجمه و ویرایش شده است.

طراحان و سازندگان آینده کشور ، امروز در مدارس ما در حال یادگیری هستند. به عنوان مربی، وظیفه ما این است که آنها را با مهارت هایی که برای اطمینان از آینده روشن نیاز دارند مجهز کنیم. اجازه دهید ما در مدرسه آموزش مهارت های کسب و کار وارلی، ابزارهای انجام این کار را در اختیار شما قرار دهیم. برای آشنایی با بخشی از آموزه های ما در وارلی می توانید به کارگاه ها و دوره ها مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *