10 مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان

مهارت های ضروری برای موفقیت کارآفرینان که باید دانش آموزان از دوران مدرسه برای بدست آوردن آن مهارت ها تلاش کنند

کارآفرینی مسیر بسیار جذابی برای کسانی است که می خواهند با حفظ آزادی عمل، رئیس خود باشند و حتی در جهان تأثیر بگذارند. اما هر کسی که می‌خواهد این مسیر را طی کند باید مهارت‌های خاصی را در خود توسعه دهد تا قادر شود یک تجارت پر رونق ایجاد کند. در اینجا مهارت‌های ارزشمندی وجود دارد که در پشت هر صاحب کسب‌وکار موفقی خواهید یافت. این ویژگی‌های واقعاً فارغ از گذر زمان و تغییر دوره همیشه مهم و ضروری هستند. در ادامه 10 مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان را به شما معرفی می کنیم. هر چه زودتر شما اقدام به کسب این مهارت های مهم بکنید بهتر و عمیق تر می توانید این صفات لازم را در خود نهادینه نموده و توسعه دهید:

1. توانایی برقراری ارتباط (Ability to Communicate)

بر کسی پوشیده نیست که ارتباطات یک مهارت مهم برای تجارت و کسب و کار است، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا؟ بدون توانایی برقراری ارتباط، یعنی بدون امکان ارائه مناسب، آموزش دادن و الهام بخشیدن، کارآفرینان نمی توانند محصولات خود را بفروشند، از ایده های خود حمایت کنند، یا سرمایه های مورد نیازشان را افزایش دهند. ارتباطات اساساً توانایی انتقال ایده ها به روشی مؤثر است و مهارت بسیار ارزشمندی برای کارآفرینان است که توسط برخی از افراد برتر در تجارت تأیید شده است. وارن بافت را به عنوان مثال در نظر بگیرید؛ او یک بار گفت که تنها مدرک آموزشی یا تحصیلی که به دیوار دفترش آویزان می کند، دیپلم ارتباطات است که در سال 1952 از دیل کارنگی گرفت. آشکار است این مهارتی است که او برایش ارزش زیادی قائل است.

شما می توانید هوشمندانه ترین استراتژی های دنیا را داشته باشید، اما اگر نتوانید مردم را متقاعد کنید که شما را دنبال کنند یا از شما خرید کنند، هیچ کاری نکرده اید. در هر کلاس کارآفرینی خوب، هنر متقاعدسازی و تکنیک هایی برای بهبود مهارت های افراد به شما آموزش می دهد، زیرا آنها مهارت های اساسی برای تجارت هستند. توانایی شما در برقراری ارتباط به شما کمک می کند تا اولین مشتریان خود را به دست آورید، اما همچنین به شما کمک می کند تا روابط تجاری خود را نیز تقویت کنید و مشتریان را در دراز مدت حفظ کنید. در حالی که سایر بخش‌های کسب‌وکار را می‌توان به صورت خودکار یا توسط سیستم‌های کامپیوتری مدیریت کرد، هیچگاه نمی‌توان از ایجاد مهارت‌های ارتباطی خوب اجتناب کرد و یا آن را از شرکت برون سپاری کرد.

2. مدیریت پول (Money Management)

توانایی مدیریت پول یکی از مهم ترین مهارت ها برای کارآفرینی و یک مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان است. همه کسب و کارها برای کسب درآمد به وجود می آیند، از همین رو کارآفرینان باید بدانند که چگونه امور مالی خود را به طور موثر مدیریت کنند. آنها باید جریان نقدینگی را درک کنند و متوجه باشند که چقدر پول چند وقت یکبار وارد شرکت می شود، چقدر از آن پول در دسترس است و چگونه استفاده و چقدر از آن هزینه می شود. کارآفرینان علاوه بر توانایی کسب درآمد، باید بدانند که چگونه پول خود را پس انداز کرده و آن را در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنند. آنها همچنین باید بتوانند نشت پول را شناسایی کنند و در صورت لزوم هزینه ها را کاهش دهند تا بتوانند وجوه را به بخش هایی که بیشتر به آن نیاز دارند و در ایجاد درآمد به نوعی موثر تر هستند، هدایت کنند.

این مهارت با عنوان سواد مالی نیز معرفی شده است. از همین رو برای موفقیت در هر کسب و کار، کارآفرینان باید سواد مالی خود را بهبود بخشند و بیاموزند که چگونه جریان پولی کسب و کار خود را به شکلی هوشمندانه ای انتخاب کنند. سواد مالی مهارتی است که کارآفرینان می توانند به طور مستقل با گذراندن دوره های آنلاین و تحقیق در مورد موضوعات مختلف آن را توسعه دهند.

3. تفکر استراتژیک (Strategic Thinking)

صاحبان مشاغل نمی توانند فقط در گوشه ای بنشینند و منتظر فرصت هایی باشند که به سراغشان بیاید. کارآفرینان باید استراتژیک فکر کنند، برنامه ریزی کنند و فعال باشند. آنها باید ابتکار عمل نشان دهند، روندها را کشف کنند و همیشه خود و کسب و کار را در موقعیت بهینه برای رشد قرار دهند. تفکر استراتژیک شامل جستجوی دقیق فرصت هایی برای رشد شخصی و تجاری است. این نوع تفکر برای تعیین بهترین راه برای پیشبرد یک شرکت به سمت اهداف اش حیاتی است.

هدف کارآفرینان باید ایجاد یک کسب و کار پایدار باشد که نیازهای مشتری را در اولویت قرار دهد. لازمه دستیابی به این هدف، شامل ایجاد محصولات و خدماتی است که نیازهای مشتری را رفع و مشکلاتش را رفع می کند. صاحبان کسب و کار از طریق یادگیری با کمک جمع آوری بازخورد مشتریان، می توانند پیش بینی کنند که مشتریان به چه چیزی نیاز دارند، چگونه پشتیبانی مشتری را بهبود بخشند و چگونه از رقبا متمایز شوند.

4. مدیریت استرس (Stress Management)

کارآفرینان باید یاد بگیرند که چگونه استرس را مدیریت کنند زیرا به طور مداوم خود را در موقعیت های سخت روحی و جسمی خواهند یافت. کار سخت و شب‌های بی‌خوابی یک امر معمول برای اغلب کارآفرینان است، مخصوصاً در مراحل ابتدایی ایجاد هر تجارت. در حالی که رئیس خود بودن امری رویایی و بسیار مفید است، اما چالش های خود را نیز به همراه دارد. شما باید زمان و انرژی خود را مدیریت کنید، هیچکس به شما نمی گوید چه زمانی کار را شروع یا تمام کنید.

یک درس کلیدی برای کارآفرینان این است که شما نمی توانید از یک فنجان خالی چیزی بریزید. شما باید درک کنید که بدن شما چگونه استرس را کنترل می کند. همچنین باید یک روال سالم برای زندگی خود ایجاد کنید. به عنوان یک کارآفرین، باید یاد بگیرید که چگونه فرصت استراحت پیدا کنید. در واقع استراحت خود یک تکنیک مدیریت استرس است که در نهایت بهره وری شما را بهبود می بخشد. به طور واقع بینانه، شب‌هایی وجود خواهند داشت که تا دیروقت بیدار می‌مانید، اما باید سعی کنید تا حد امکان خواب خوبی داشته باشید، خوب غذا بخورید و به طور منظم ورزش کنید. پرورش این عادات به شما کمک می کند تا از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید تا به کاری که انجام می دهید عشق بورزید.

5. رهبری دیدگاه و نگرش (Visionary Leadership)

چه چیزی کارآفرینان را قادر می‌سازد تا علیرغم مواجهه با شکست‌ها و ناامیدی‌ها به راه خود ادامه دهند؟ این نگرش منحصر به فردی است که فقط رویاپردازان از آن برخوردارند. کارآفرینان موفق یک باور ریشه‌دار و احساس اعتماد در کسب‌وکار خود دارند. آنها باید ایمان داشته باشند و همواره هدف نهایی را به وضوح در مقابل چشمان شان تجسم کنند، حتی زمانی که هیچ کس دیگری این کار را انجام نمی دهد. همه شرکت‌های موفق زمانی تنها ایده‌ ای بوده اند که یک روز در ذهن و دیدگاه یک نفر بوده است. با این حال، این ایده از طریق فداکاری بی‌وقفه و با کمک انگیزه و تلاش یک کارآفرین بسیار فراتر از آن شده است.

رهبری رویا یا دیدگاه و نگرش با تعهد به یک هدف نهایی شروع می شود و کارآفرینان را با انرژی مورد نیاز برای مدیریت فراز و نشیب های ایجاد یک کسب و کار تامین می کند. این شامل اشتیاق و اعتماد به نفس برای تبدیل یک رویا به واقعیت است. کارآفرینان این کیفیت را از طریق درک اینکه ایده آنها پتانسیل تغییر جهان یا افزایش آزادی شخصی آنها را دارد، توسعه می دهند. وقتی کسب و کار شما به ارزش‌هایی گره خورده است که برای شما اهمیت زیادی دارد، خود را آماده مقابله با هر طوفانی برای رسیدن به موفقیت خواهید دید.

6. برندسازی (Branding)

کارآفرینان باید بیاموزند که چگونه برندی ایجاد کنند که موقعیت منحصر به فردی در بازار داشته باشد. مهم است که فراتر از نگاه کردن به شرکت خود به عنوان یک تجارت به آن بیاندیشید و باید آن را به عنوان یک برند ببینید. تفاوت این دو در چیست؟ هر کسب و کار، سازمانی است که محصولات و خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهد. نام تجاری شما بسیار بیشتر است. برند تصویر یا هویتی است که کسب و کار شما منعکس می کند، و نحوه درک مشتریان از کسب و کار شما به حساب می رود. درک این موضوع و توانایی توسعه برند یک مهارت مهم برای کارآفرینان است و شامل یادگیری تعریف مانیفست برند، بیانیه چشم انداز و ارزش پیشنهادی برای آن است.

برندسازی یک مهارت حیاتی است زیرا اگر شما برند خود را تعریف نکنید، شخص دیگری آن را تعریف خواهد کرد. کارآفرینان موفق در برندسازی خود بسیار جدی و عملگرا هستند و از تعریف عناصری مانند طرح‌های رنگی گرفته تا کپی‌رایتینگ در همه مسایل آن مداخله می کنند چرا که به نوعی در واقع در کار و شخصیت سازمان خود استاد هستند. امروزه، مردم غرق در اطلاعات هستند و با برندهای واضح و ثابت همراهی بیشتری دارند. فراموش نکنید وقتی برندی قوی دارید، مردم صرفاً به دلیل ارزش هایی که برند شما در ذهنشان نشان می دهد، از شما پیروی می کنند.

7. شبکه سازی (Networking)

یکی دیگر از مهارت های بسیار ارزشمند برای کارآفرینان شبکه سازی است . ایجاد یک شبکه قوی از مشتریان بالقوه و شرکای تجاری چیزی است که کسب و کار شما را قادر به رشد می کند. شبکه سازی به شما امکان می دهد فرصت هایی را جستجو کنید و از فرصت هایی استفاده کنید که در غیر این صورت ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشید. کارآفرینان باید بیاموزند که چگونه روابط سودمند دوجانبه با دیگران ایجاد کنند. شبکه سازی مبتنی بر ارتباطات خوب و به نوعی به معنی تبادل ارزش است، البته در نتورکینگ یا شبکه سازی همه چیز به آنچه می توانید از طرف مقابل دریافت کنید نیست.

شبکه‌سازی برای موفقیت کارآفرینی حیاتی است زیرا می‌تواند برای شان بسیار انگیزشی باشد. از طرف دیگر شبکه سازی به شما این امکان را می دهد که با کارآفرینان دیگری که تجربیات مشابهی را پشت سر می گذارند و با چالش های مشابه شما دست و پنجه نرم می کنند ارتباط برقرار کنید. جامعه‌ای که یک کارآفرین از طریق شبکه‌سازی ایجاد می‌کند نیز می‌تواند منبع ارزشمندی برای تقویت ایده‌ها و دریافت نکات خاص صنعتی که در آن فعالیت می کند باشد. کارآفرینی گاهی اوقات می‌تواند یک مسیر و راه تنها برای کارآفرین باشد، اما شبکه‌سازی به کارآفرینان کمک کند تا زنده بمانند و فرصت‌های بزرگ را دریابند.

8. فروش (Sales)

بسیاری از کارآفرینان موفق کار خود را با فروش شروع می کنند. یادگیری فروش و بازاریابی برای ایجاد یک کسب و کار موفق بسیار مهم و یک مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان است. با این حال، مهارت‌های فروش معمولاً توسط کسانی که برای اولین بار یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنند دست کم گرفته می‌شوند، زیرا آنها تصور می‌کنند که یک محصول عالی به‌طور خودکار خودش را به فروش می‌رساند. اما این روش کار نمی کند و همین مساله یک عامل کلیدی برای این مطلب است که چرا بسیاری از کسب و کارها قادر به ادامه حیات در چند سال اول فعالیت خود نیستند. بازار مملو از کارآفرینانی است که در تلاش برای فروش محصولات شان هستند و افرادی در این میان موفق می شوند که ساعت های بی شماری را پیش از این صرف مطالعه و یادگیری آنچه برای پایان دادن به یک معامله یا فروش نیاز است، کرده اند. کارآفرینانی که مهارت‌های فروش را توسعه می‌دهند، یاد می‌گیرند که چگونه بدون توجه به صنعت، در صدر بازار رقابتی باقی بمانند.

یادگیری مهارت فروش به کارآفرینان کمک می کند سرسختی و درک عمیقی از فرآیند کسب و کار خود داشته باشند. آموزش فروش با تعریف مجموعه‌ای از مفروضات کلی از نحوه عملکرد یک کسب‌وکار شروع می‌شود و سپس آزمایش و تکرار برای دیدن آنچه واقعاً برای بهبود فرآیند کسب‌وکار کار می‌کند به اتمام می رسد. توسعه مهارت‌های فروش به کارآفرینان کمک می‌کند تا شکست‌های لازم را انجام دهند، منحنی یادگیری را بالا ببرند، و بینش‌های لازم برای عملکرد خوب در تجارت را به دست آورند.

9. مدیریت استعداد (Talent Management)

کارآفرینی اغلب شامل همکاری با دیگران به نحوی است، خواه کار با یک مترجم آزاد باشد یا استخدام کارکنان در حین رشد کسب و کار شما نمی توانید کلیه قعالیت های کسب و کار را به تنهایی انجام دهید. مدیریت استعداد یک مهارت مهم برای کارآفرینان است تا بتوانند افراد مناسبی را انتخاب کرده و به خدمت بگیرند که به موفقیت کسب و کارشان کمک کنند.

در میانه راه حتی مرحله ای فرا می رسد که در آن کارآفرینان باید در مورد واگذاری وظایفی که قبلا خودشان به بهترین شکل انجام می دادند به دیگران واگذار تصمیم بگیرند. عدم تفویض اختیار تله ای است که بسیاری از صاحبان مشاغل در آن گرفتار می شوند، معمولاً به این دلیل که تمایلی به رها کردن کنترل ندارند. با این حال، بخش مهمی از راه اندازی یک کسب و کار موفق مدیون این اتفاق است زیرا در نهایت به شما امکان می دهد روی کارهایی تمرکز کنید که درآمدزایی می کنند یا به جهت گیری خلاقانه شما نیاز دارند.

کارآفرینان همچنین باید بتوانند افرادی را که به تیم خود اضافه می کنند آموزش داده و مدیریت کنند. این امر مستلزم آن است که کارآفرینان مهارت‌های رهبری را در خود توسعه دهند تا بتوانند دیگران را رهبری کنند و انتظارات روشنی را بیان کنند. وقتی صاحبان کسب و کار یاد بگیرند که چگونه کارکنان خود را تشویق، توسعه و انگیزه دهند، روحیه کار را در سازمان خود تقویت می کنند و شرکت را در مسیر درست حرکت می دهند.

10. پشتکار (Persistence)

پشتکار یک ویژگی تعیین کننده کارآفرینان موفق و یکی از ویژگی های برتر در کوه یخ معروف موفقیت است و بلاشک یک مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان به شمار می رود.

کارآفرینانی که پایدار باشند، می‌توانند ایده‌های خود را از هیچ به کسب‌وکاری که همیشه تصور می‌کردند رشد دهند. کارآفرینی مسیر آسانی نیست، و لازم است که برای دیدن هر نتیجه ای صبر و حوصله زیادی داشته باشیم. صبر و پشتکار کلیدهای مهم موفقیت برای هر کارآفرینی است و همچنین یاد می گیرد که چگونه شکست ها را به عنوان لحظات مهم یادگیری ببیند.

این کیفیت به کارآفرینان کمک می کند تا با وجود طرد شدن، استرس و پیشرفت کند، بازهم ادامه دهند و رشد کنند. وقتی می خواهید یک کسب و کار را از صفر بسازید، موانع زیادی در مقابل شما وجود دارد که باید با متمرکز کردن ذهن خود روی هدف نهایی، بتوانید بر آنها غلبه کنید. یکی از دلایل کلیدی که چرا پشتکار بسیار مهم است این است که صبر و پشتکار شما را برای پیدا کردن پاسخ و راه حل مسایل مشتاق نگه می دارد. در تجارت، هیچ کس قرار نیست تمام پاسخ هایی را که نیاز دارید به شما بدهد و شما باید خودتان تحقیقات خود را انجام دهید تا آنها را کشف کنید. باید استراتژی های مختلف را امتحان کنید و تا زمانی که راهبرد موثری را پیدا کنید به تلاش خود ادامه دهید.

 

نتیجه

بهبود مهارت های خود به عنوان یک کارآفرین یک فرآیند یک شبه نیست، با این حال، اگر برای رسیدن به هر یک از ویژگی ها و مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان در کارآفرینی که در بالا ذکر شد تلاش کنید، پیشرفت شما در رشد کسب و کار شما آشکار خواهد شد.

فراموش نکنید که کسب‌وکارهای موفق در واقع بازتابی از کارآفرینان موفق پشت سرشان و تعهد آنها به خودسازی مداوم است. این مهارت‌ها کارآفرینان جدید را قادر می‌سازد تا کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده و اداره کنند، اما به کارآفرینان با تجربه نیز کمک می‌کند تا بازیگران قدرتمندی در بازی باقی بمانند.

 

______________________________________________

این پست با عنوان “10 مهارت لازم برای موفقیت کارآفرینان” ترجمه این مقاله انگلیسی در مورد مهارت های ضروری برای موفقیت کارآفرینان که باید دانش آموزان ،از دوران مدرسه برای بدست آوردن آن مهارت ها تلاش کنند است. این مقاله در راستای آموزش مهارت های لازم برای موفقیت در کارآفرینی و زندگی کاری دانش آموزان و اهمیت و چگونگی کسب مهارت های کارآفرینی توسط مدرسه مهارت های کسب و کار وارلی ترجمه و ویرایش شده است.

در صورت تمایل به آموزش و افزایش سوادها و مهارت های لازم برای توسعه زندگی فردی و کسب و کار خود علاوه بر تهیه پکیج های آموزش مهارت های کارآفرینی مورد نیاز دانش آموزان، می توانید در این دوره های آموزشی مدرسه مهارت های کسب و کار وارلی شرکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.