پکیج آموزش مهارت های کسب و کار نوجوانان

معرفی پکیج آموزش مهارت های کسب و کار مدرسه وارلی به نوجوانان

آموزش و یادگیری مهارت های کسب و کار و اصول موفقیت یکی از دغدغه های مهم نوجوانان به شمار می رود. به عنوان یک جوان یا نوجوان روزانه ممکن است با فارغ التحصیلان دوره های آموزش عالی بسیاری روبری شوید که اگرچه مدرک تحصیلی ارزشمندی دارند ولی در عمل توان استفاده از دانش کسب شده خود و نحوه کسب درآمد از آن را نداشته باشند. یا حتی ممکن است با صاحبان کسب و کاری روبرو شوید که اگر چه ممکن است کسب و کاری پر رونق داشته باشند، ولی به هیچ وجه از شغل خود رضایت قلبی نداشته باشند و مدام در رویای بازنشستگی باشند و یا اگر هم از نوع کار خود راضی باشند، به دلیل کشمکش های روزانه با مشتریان و مخاطبان خود و یا عدم برنامه ریزی درست و درنتیجه رودررویی با وقایع مختلف هنوز در انجام کار خود به آرامش خاطر دست پیدا نکرده باشند و مدام درگیری ذهنی داشته باشند.

اگر موقعیتتان برای مطالعه این مقاله مناسب نیست، پادکست معرفی آموزش کسب و کار وارلی برای شما مهیا شده است:

 

زمانی مردم مجبور بودن شغل و کسب و کار پدر خود را دنبال کنند و یا تنها از میان چند کار انتخاب محدودی داشتند، ولی در دنیای امروز شما حق دارید که به عنوان یک جوان نخواهید مسیر دیگران را فارغ از درست یا غلط بودن تکرار کنید. شما حق دارید به کاری که از آن لذت می برید بپردازید و حق دارید که درآمد کافی از زمانی که صرف می کنید، بدست آورید. در واقع شما حق دارید فارغ از پشتوانه خانوادگی یا میزان ارتباطات اجتماعی یا حتی سرمایه اولیه، مسیر موفقیتی را که برازنده خود می دانید، طی نمایید و از آن مسیر همچون مقصد دلپذیرش لذت ببرید.

در مدرسه وارلی ما بر این باور هستیم که مهم نیست شما در چه رشته ای تحصیل می کنید و یا به دنبال چه شغلی می گردید و یا آرزوی راه اندازی چه کسب و کاری را دارید؛ چه بخواهید دکتر شوید یا مهندس، بازیگر یا خواننده، صاحب مغازه ای در یک محله کوچک و یا بخواهید کسب و کاری در ابعاد بین المللی راه اندازی نمایید؛ با هر شغلی که برای درآمد انتخاب کنید، و به هر تعداد کارمند یا مشتری که فکر کنید، شما نیازمند یادگیری مهارت های کسب و کار و اصول موفقیت در آن هستید.

آگاهی و تسلط بر مهارت های کسب و کار یکی از چیزهایی است که باعث می شود شما از شغلی که در آن مشغول هستید لذت ببرید و بر جوانب مختلف آن مسلط باشید و در آن به موفقیتی که شایسته آرزوهای تان است دست پیدا نمایید. در حال حاضر افراد بسیاری با ادعای آموزش چگونگی موفقیت در کسب درآمد در فضای مجازی در پی معرفی صفحات خود هستند که مدام شعار یک شبه خوشبخت کردن شما را می دهند. پیج های زیادی هم حاوی آموزش راه های کسب درآمد از منزل بدون نیاز به دانش، مهارت و یا حتی سرمایه، یا معرفی شغل های پر درآمد در فضای اینترنت آن هم تنها با یک کلیک، هستند. اما حقیقت آن است که کسب موفقیت یک مسیر یک طرفه مکانیکی نیست که با قرارگیری در آن، صاحب یک کسب و کار موفق شوید. اگر اینچنین بود تعداد افراد موفق ده ها برابر تعداد فعلی آنها و در واقع به تعداد بازدید کنندگان این صفحات می بود. برای موفقیت واقعی در هر کاری از جمله تجارت، علاوه بر اطلاع از اصول موفقیت در کسب و کار، باید مهارت های کسب و کار را هم مسلط باشید. به بیان دیگر باید بتوانید نکات لازم را به فراخور موقعیت های مختلفی که در آنها قرار می گیرید، و حتی قبل از آن، به کار گیرید.

 

محتویات پکیج آموزش مهارت های کسب و کار نوجوانان وارلی

در پکیج آموزش مهارت های دانش آموزی کسب و کار جوانان و نوجوانان وارلی، تلاش کرده ایم به روش های مختلف این اصول را به شما آموزش دهیم. در هر رده سنی که باشید، با هر سابقه و تجربه ای، و چه فردی دیداری باشید یا سمعی و یا حتی لمسی، در این پکیج راهی برای آموزش این اصول به صورتی کاملا عمیق و عملیاتی قرار داده شده است. به طور کلی پکیج های آموزشی مدرسه وارلی حاوی موارد زیر هستند:

1- کتاب آموزشی

2- محتوای چند رسانه ای آموزشی تکمیلی کتاب

3- تمارین عملیاتی مربوط به هر بخش آموزشی

4- دفترچه هدفگذاری و برنامه ریزی تخصصی مربوط به آن موضوع

5- بازی فکری جذابی که در قالب آن مهارت های عملی آن موضوع را تمرین کرده و فرا می گیرید.

 هر پکیج آموزش مهارت های کسب و کار دانش آموزی مدرسه وارلی حاوی موارد زیر است: 1- کتاب آموزشی 2- محتوای چند رسانه ای آموزشی تکمیلی کتاب 3- تمارین عملیاتی مربوط به هر بخش آموزشی 4- دفترچه هدفگذاری و برنامه ریزی تخصصی مربوط به آن موضوع 5- بازی فکری جذابی که در قالب آن مهارت های عملی آن موضوع را تمرین کرده و فرا می گیرید.
هر پکیج آموزش مهارت های کسب و کار دانش آموزی مدرسه وارلی حاوی یک کتاب آموزشی به همراه محتوای چند رسانه ای آموزشی تکمیلی و تمارین عملیاتی مربوط به هر بخش آموزشی و یک دفترچه هدفگذاری و برنامه ریزی تخصصی مربوط به موضوع کارآفرینی و یک بازی فکری جذاب است که در قالب آن مهارت های عملی آن موضوع را تمرین کرده و فرا می گیرید.

 

کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی:

پکیج آموزش مهارت های کسب و کار نوجوان و جوانان وارلی حاوی یک کتاب نفیس آموزشی با عنوان کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی (چطور کسب و کار موفق داشته باشیم حتا با خرابکاری) است که طی بیش از 140 صفحه شما را به صورت کاملا خلاصه با اصول اولیه حاکم بر موفقیت در فضای کسب و کار و مهارت های مورد نیاز آن آشنا می کند. در این کتاب شما می توانید با اسکن QR Code های موجود در انتهای هر بخش، محتوای مورد اشاره را به زبانی روان تر و با توضیحات بیشتر در قالب ویدئوهای جذاب آموزشی مشاهده کنید. ساعت ها ویدئوی آموزشی تولید شده در استودیوی وارلی به شما کمک می کند تا حتی بدون نیاز به مطالعه کتاب، تمامی مفاهیم مد نظر از قبیل مهارت های کارآفرینی مورد نیاز را در قالب فیلم، انیمیشن و موشن گرافی جذاب یاد بگیرید.

همچنین می توانید با اسکن QR Code های دیگر، تمارین عملی مربوط به آن بخش را هم انجام دهید تا به شکلی کاملا اصولی و گام به گام، کسب و کار خود را همراه با بخش مربوطه در کتاب راه اندازی و یا تقویت نمایید.

 

همانطور که به طور خلاصه اشاره شد، حتی اگر هیچ آشنایی قبلی با مفاهیم و اصول مربوط به کسب و کار نداشته باشید این کتاب به زبانی ساده شما را با مفاهیم اولیه مورد نیاز در کارآفرینی و کسب و کار آشنا می سازد. در این کتاب با گستردگی مفهوم کسب و کار حتی در شغل هایی که تا کنون به آنها به این شکل نگاه نکرده بودیم پرداخته شده است و لزوم یادگیری مهارت هایی که برای هر گونه مبادله کالا یا خدمت یا موفقیت در کارهای خود به آنها نیاز داریم، مورد اشاره قرار گرفته است.

در ادامه به طور تیتر وار به موضوعاتی که در این کتاب پرداخته شده اشاره شده است:

» نحوه انتخاب ایده کسب و کار با توجه به نکاتی از جمله مزیت انحصاری فروش

در ابتدای این کتاب تلاش شده است به مفهوم و اهمیت شناسایی نیاز واقعی مشتری، مزیت ایده و نحوه ارائه خدمت یا محصول متمایز و چگونگی تشکیل شبکه پخش و فروش اشاره شود.

» نحوه نگارش طرح تجاری

در قسمت های مختلف این کتاب تلاش شده است تا خواننده با بخش های مختلف طرح تجاری یا بیزینس پلن جهت ارائه به بانک یا سرمایه گذاران مختلف آشنا شود. خواننده در طی این بحث با اشاره به اهمیت طرح تجاری، متوجه می شود که اجرایی کردن ایده تجاری بدون تهیه یک طرح تجاری مدون و دقیق امری کاملا تصادفی خواهد بود.

» تحقیقات بازار، نحوه قیمت گذاری و بازاریابی

در بخش هایی از کتاب به طور خلاصه به اهمیت و چگونگی تحقیقات بازار و نحوه تحلیل داده های جمع آوری شده پرداخته شده است. خواننده از طریق این بخش متوجه نیاز واقعی بازار شده و سپس از طریق روش های محاسبه هزینه تولید و نحوه تعیین قیمت فروش با قیمت نهایی خدمات یا محصولات خود آشنا می شود. در ادامه با کمک اصول و روش های بازاریابی و تبلیغات کارآمد و نحوه راه اندازی سازمان و شبکه فروش برای کسب و کار آشنا می شوید تا مطمئن شوید که برای کالای یا خدمات شما متقاضیان و در نتیجه مشتریانی آنطور که توقع دارید وجود دارد و می توانید با هزینه هایی که در نظر دارید به آن ها دست پیدا نمایید.

» ساختار های اجرایی، حقوقی و عملیاتی مناسب

در کتاب تلاش شده تا انواع ساختار حقوقی و موارد قانونی مبتلا به هر کدام را برای صاحبان و شرکای آن کسب و کار اعم از نحوه تقسیم سود و یا تامین زیان شرکت، مورد اشاره قرار گیرد. همچنین ساختار منابع انسانی، مدل های استخدامی و مدیریت پرسنل و طراحی فرایند کاری و اجرایی، اعم از تولید تا نظارت بر کیفیت جهت اطمینان از درست بودن کیفیت محصول به هنگام رسیدن به دست مشتری از نکاتی است که در کتاب به اختصار توضیح داده شده است.

» نحوه تنظیم قراردادها و تعهدات قانونی

نحوه تنظیم فاکتور ، روش های دریافت پول و مدل بایگانی آنها همچنین اصول تنظیم قرارداد های حقوقی با توجه به تعهدات قانونی طرفین با ذکر چند مثال به اختصار توضیح داده شده است.

» فروش و خدمات پس از فروش به مشتریان

اهمیت و اصول ارتباط موثر با مشتریان در راستای جلب نظر و دریافت بازخورد مثبت و حتی پیشنهاد خرید به دیگر دوستان شان در بخش هایی از کتاب مورد اشاره قرار گرفته است. در واقع در این بخش بر این اصل که رضایت مشتری یکی از مهمترین شاخص ها و دلایل موفقیت در کسب و کار است، تاکید شده است.

» بودجه بندی، حسابداری و مالیات

اصول حسابداری و محاسبه سود و زیان و ترازنامه و همچنین تعهدات پرداختی به دولت اعم از انواع مالیات ها از نکات مهمی است که می تواند عدم توجه به آنها یک کسب و کار موفق را ورشکست نماید. از همین رو برآورد هزینه و نحوه تامین منابع مالی اعم از وام و اعتبار، مدیریت مالی و نحوه مدیریت درست هزینه بخش های مختلف کاری و برآورد جریان نقدینگی از نکات مهمی است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

» حقوق مالکیت معنوی

نمی توان به اصول ساخت یک کسب و کار موفق اشاره کرد و از اهمیت انواع دارایی های معنوی هر کسب و کار و لزوم مالکیت آنها غافل ماند. در این کتاب به نام و برند به عنوان یکی از دارایی های نامشهود کسب و کار و همچنین لزوم توجه به آدرس الکترونیکی در شبکه های مختلف اینترنتی پرداخته شده است.

» شبکه سازی و رعایت اخلاق در کسب و کار

اهمیت نتورکینگ و شبکه سازی و جلب اعتماد و ارتباط با مخاطب از نکاتی است که در این کتاب به طور خلاصه به آنها اشاره شده است. از سوی دیگر بدیهی است تداوم ارتباطات سالم و موفقیت هیچ کسب و کاری بدون رعایت اصول اخلاقی پابرجا نمی ماند.

 

خوشبختانه علاوه بر فیلم ها و تمارین لینک شده از طریق QR Code های موجود در کتاب، جهت تعمیق مفاهیم و اصول موفقیت در کسب و کار، به شکلی عملی کارگاه های آموزشی مختلفی به شکل حضوری و یا مجازی در سایت مدرسه وارلی تعریف شده است که با شرکت در این دوره ها و کارگاه ها می توانید با مفاهیمی که به صورت خلاصه در کتاب به آنها اشاره شده است، به شکلی عمیق تر و اصولی تر آشنا شوید.

 

دفترچه برنامه ریزی شخصی اصول کسب و کار

همانطور که اشاره شد پکیج آموزش کسب و کار نوجوان وارلی علاوه بر کتاب آموزشی فوق، حاوی یک دفترچه برنامه ریزی شخصی نیز هست که به شما کمک می کند تا به صورت تخصصی کسب و کار و موضوعات کاری خود را هدف گذاری، برنامه ریزی و اجرا نمایید. با کمک این دفترچه می توانید از طریق برنامه ریزی موثر بازدهی و کارایی خود را در جهت اهداف مورد نظر افزایش دهید. همچنین با کمک بخش بازخورد با توانایی ها و محدودیت های زمانی خود بیشتر آشنا شوید تا بدانید از طریق کدام دوره ها و نکات آنها را رفع کنید و یا توسعه دهید. پوشش اهداف متعدد و توجه به ابعاد مختلف زندگی در کنار انجام امور کاری، درسی و یا آموزشی از دیگر مزایای استفاده از دفترچه برنامه ریزی یا پلنر موجود در پکیج  آموزش مهارت های دانش آموزی کسب و کار وارلی می باشد.

هر دفترچه برنامه ریزی کسب و کار برای برنامه ریزی در راستای هدف گذاری سالیانه، ماهیانه و حتی هفتگی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای مدیریت حجم و کاهش تعداد صفحات این دفترچه، بغیر از نسخه اصلی موجود در این پکیج که حاوی هدف گذاری ها و برنامه ریزی برای یک فصل یا 3 ماه است، می توانید برای فصل های بعدی سال دفترچه اجرایی کمکی با توجه به حجم مورد نیاز برای برنامه ریزی های روزانه و هفتگی خود تهیه نمایید.

جهت آشنایی با نحوه استفاده درست و بهینه از این دفترچه یک کد رایانه ای QR Code در این دفترچه قرار دارد که با اسکن آن می توانید از طریق محتوا و فیلم آموزشی مربوطه، با روش و اصول برنامه ریزی صحیح جهت رسیدن به اهداف بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت در چارچوب توانایی ها و محدودیت های موجود شخصی و مالی در زمان مشخص مد نظرتان آشنا شوید.

نکته مهمی که در این دفترچه با آن آشنا می شوید آن است که دستیابی به موفقیت بدون توجه به سلامت و تندرستی جسم و روح و حتی حفظ و توسعه روابط انسانی و دوستانه امری اشتباه و بی معنی است.

درواقع در همه بخش های این پکیج سعی شده است تا موفقیت به شکل واقعی آن که امری چند بعدی و همه جانبه است معرفی شود و نه امری که فقط با شاخص پولی سنجیده می شود. چرا که در مدرسه وارلی ما بر این باور هستیم که موفقیت بغیر از زوایای بیرونی یک بخش مهم درونی دارد که رضایت خاطر و شادمانی ما است. از همین رو است که در انتخاب هدف، روش و نوع کسب و کار تاکید ما بر هماهنگی با استعدادها و ابعاد خواسته های روانی شما نوجوان آینده ساز می باشد.

در هر صورت اگر به روش درست و علمی برنامه ریزی علاقه مند هستید، بغیر از بخش آموزشی در مقدمه دفترچه برنامه ریزی و همچنین فیلم های توضیحی مربوطه در سایت، شما می توانید در صورت تمایل در دوره های آموزشی تخصصی و کارگاه های آموزشی مربوطه نیز شرکت نمایید و اصول آموزشی مورد نظر از قبیل راهکارهای موفقیت و کسب درآمد دانش آموزشی را تا حد حرفه ای دنبال نمایید. برای آشنایی با این دوره ها و کارگاه ها اینجا را مشاهده نمایید.

 

بوردگیم آموزش کسب و کار بدستون

در کنار کتاب، فیلم ها و دفترچه برنامه ریزی و کارگاه هایی که برای دوره آموزش اصول موفقیت در کسب و کار نوجوانان طراحی شده شده است، یک بازی فکری نیز در این پکیج ارائه شده است که می توانید از طریق این بوردگیم به صورت گروهی با مفاهیم موجود در کسب و کار در فضایی فانتزی ولی به صورت کاملا عملی و واقعی آشنا شوید.

طراحی بازی آموزش کسب و کار بدستون به گونه ای است که در محیطی جذاب به همراه دوستان خود با قوانین بازار اقتصاد آزاد و همچنین مهارت های مورد نیاز در کسب و کار اعم از برنامه ریزی برای تامین منابع، مذاکره، نحوه معامله و در عین حال رقابت با دیگر ذینفعان بازار آشنا می شوید. آشنایی با مفاهیم مهم اقتصادی از قبیل روش قیمت گذاری و ارزشگذاری درست و به روز منابع با توجه به قانون عرضه و تقاضا، ارزش ذاتی آموزش و تخصص حرفه ای و لزوم توجه به کلیه پیش نیاز های راه اندازی یک کسب و کار و انجام پیش بینی و برنامه ریزی از طریق دید بلند مدت در کسب و کار، همچنین اهمیت مشارکت و سرمایه گذاری بخصوص در اخذ سهم از منافع کسب و کارهای بزرگ دیگران آن هم با منابع اندک فعلی و مشاهده مستقیم نتیجه همکاری یا انحصارطلبی، از نکاتی است که در طی این بازی به صورت عمیق حاصل می شوند.

طراحی بازی بدستون که کاملا توسط تیم مدرسه وارلی و برای نخستین بار در جهان انجام شده است به گونه ای است که در هر بار بازی بازیکنان در موقعیتی جدید و با مسایل متفاوت روبرو شده و هیچگاه اتفاقات و شرایط آن تکراری نمی شوند. بدین ترتیب این بازی نه تنها هیچ وقت برای شما تکرای یا خسته کننده نمی شود بلکه هر مرتبه انجام بازی با خلق موقعیت های جدید بازار برای بازیکنان، نکات آموزشی جدیدی به همراه دارد که می تواند در زندگی کاری و حتی روزمره نیز بخوبی راهگشا و سازنده باشد. از همین رو است که بازی بدستون از طریق آموزش مهارت ها و مفاهیم اصلی کسب و کار در دنیای واقعی، تبلور واقعی و همه جانبه ای از رویای بازی کن و پولدار شو است.

 

مزیت های پکیج آموزش مهارت های کسب و کار کودکان و نوجوانان مدرسه وارلی

محتویات و موضوعات و نحوه ارائه مطالب در پکیج آموزش اصول و مهارت های موفقیت در کسب و کار دانش آموزی وارلی به گونه ای است که

 • مستقل از دختر پسر بودن و جنسیت شماست و هم برای دختران و هم پسران آموزنده است.
 • مستقل از رشته تحصیلی و سابقه درسی شما است و مهم نیست در کدام سال تحصیلی هستید و وضعیت نمرات شما به چه گونه است.
 • مستقل از محل زندگی شما بوده و مهم نیست در شهری بزرگ یا کوچک و یا حتی روستا زندگی کنید.
 • مستقل از تجربه و مهارت کاری شما بوده و می توانید حتی بعنوان یک نیروی تازه کار این آموزه ها را به کار بگیرید.
 • مستقل از میزان سرمایه و دارایی های شما است و با هر توان مالی که هستید می توانید از این آموزه ها استفاده نمایید و سطح مالی خود را ارتقا دهید.
 • مستقل از حرفه و شغل انتخابی شما بوده و در هر کاری که باشید یا بخواهید آن کار را انتخاب کنید برای تان کاربردی است.

 

با کمک پکیج آموزش مهارت های کسب و کار و کارآفرینی دانش آموزی وارلی، فارغ از وضعیت و شرایطی که در آن قرار دارید، می توانید با کمک این آموزه ها، به شغل مورد علاقه خود بپردازید و با استفاده از مزایای بی مثال آن بغیر از درآمد کافی از زندگی روزمره و فردای خود در کنار خانواده و دوستان تان لذت بیشتری ببرید. پکیج آموزش مهارت های کسب و کار وارلی را علاوه بر فروشگاه های معتبر عرضه محصولات فرهنگی  می توانید از دیجی کالا، و یا فروشگاه وارلی در این لینک تهیه فرمایید.

در نهایت اگر هنوز نمی دانید از چه شغل یا کسب و کاری لذت می برید پیشنهاد می کنیم مقاله شخصیت شناسی کودکان و نوجوانان را مطالعه فرمایید تا بتوانید با کسب و کاری که با توجه به ویژگی های ذهنی و روحی شما برایتان مناسب است آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قسمت های مختلف پکیج آموزش کسب و کار و موفقیت نوجوانان وارلی به فیلم زیر توجه فرمایید:

3 نظر در “پکیج آموزش مهارت های کسب و کار نوجوانان

 1. امیر

  در حال حاضر من یک کسب و کار کوچیک پرورش بوقلمون در کنار مزرعه پدری ام راه اندازی کردم. چند تا سوال داشتم. اولا آیا این پکیج به درد من می خوره؟ دوم اینکه آیا شما امکان مشاوره دارید؟ من نیاز به راهنمایی دارم

  • سلام امیر جان
   قبل از هر چیز به تو بابت کارآفرینی ات در سنین نوجوانی اون هم کارآفرینی سبز تو تبریک می گیم.
   بله این پکیج برای همه کسانی که در حال اجرای کسب و کار شون هستند یا هنوز ایده اش رو در سر می پرورند مناسب هستش.
   در مورد مشاوره هم باید بگیم که خوشبختانه ما امکان ارائه مشاوره های اختصاصی مختلف رو داریم و حتما با شما در این زمینه تماس خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *