معرفی کتاب آموزش مهارت های کسب و کار به کودکان و نوجوانان

کتاب پکیج آموزش مهارت های کسب و کار کودک و نوجوان وارلی

کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی به دنبال آن است که به کودکان و نوجوانان مهارت های کسب و کار را آموزش دهد، تا قبل از ورود به بازار کار مطمئن شوند که چطور با رعایت اصول حاکم بر فضای کاری، کسب و کار موفقی داشته باشند.

در صورت تمایل می توانید بجای مطالعه این متن،  آن را بصورت پادکست نیز گوش دهید:

 

مهم نیست در چه رشته ای تحصیل می کنید و یا به دنبال چه شغلی می گردید و یا آرزوی راه اندازی چه کسب و کاری را دارید؛ چه بخواهید دکتر شوید یا مهندس، بازیگر یا خواننده، صاحب مغازه ای در یک محله کوچک و یا بخواهید کسب و کاری در ابعاد بین المللی راه اندازی نمایید؛ با هر شغلی که برای درآمد انتخاب کنید، و به هر تعداد کارمند یا مشتری که فکر کنید، شما نیازمند یادگیری مهارت های کسب و کار هستید.

برای موفقیت در کار خود بعنوان یک مدیر یا کارآفرین یا صاحب کسب و کار شما باید با مهارت های عمومی کسب و کار آشنا باشید. مهارت هایی از قبیل انتخاب نام کسب وکار (یعنی مهارت در انتخاب نامی گویا، متناسب با فرهنگ، ملیت و ماهیت شغل که در برنامه‌های برند سازی مورد تاکید قرار می‌گیرد.) مدیریت امور مشتریان و مدیریت بازاریابی (توانایی و مهارت کارآفرین در انجام تحقیقات بازار، مشتریان، رقبا ، مهارت در قیمت‌گذاری ، انتخاب شیوه‌های مناسب تبلیغات، تعیین روش مناسب برای فروش و گزینش کانال‌های توزیع مناسب)، مدیریت مالی (مهارت در تامین سرمایه، استفاده از این سرمایه، تحصیل بودجه، مهارت در ثبت و طبقه‌بندی اطلاعات و رویدادهای مایل روزنامه و سالانه به منظور نشان دادن موقعیت مالی شرکت) جزو توانایی های لازم برای موفقیت در هر کسب و کار می باشد.

کتاب آموزش مهارت های کسب و کار وارلی طی بیش از 140 صفحه شما را با اصول اولیه حاکم بر فضای کسب و کار و مهارت های مورد نیاز آن آشنا می کند. در این کتاب تلاش شده تا به مفاهیم و موضوعات به شکل کاملا خلاصه اشاره شود و توضیح تفضیلی هر یک از مفاهیم در قالب ویدئوهای جذاب آموزشی در وب سایت قرار گیرد. از همین رو شما می توانید با اسکن QR Code های موجود در انتهای هر بخش، محتوای مورد اشاره را به زبانی روان تر و با توضیحات بیشتر به صورت صوت و فیلم مشاهده کنید. سپس با انجام تمرینات عملی مربوط به آن بخش، به شکل اصولی و گام به گام کسب و کار خود را در موضوع مورد نظر خود می توانید راه اندازی و یا تقویت نمایید. با کمک این آموزه ها می توانید فارغ از همه شرایط، به شغل مورد علاقه خود بپردازید و با استفاده از مزایای بی مثال آن بغیر از درآمد کافی از زندگی نیز لذت بیشتری ببرید.

 

معرفی محتوای کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی:

کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی در مورد این است که چطور کسب و کار موفق داشته باشیم حتا با خرابکاری!

همانطور که به طور خلاصه هم اشاره شد، حتی اگر هیچ آشنایی قبلی با مفاهیم و اصول مربوط به تجارت یا کسب و کار نداشته باشید این کتاب به زبانی ساده شما را با مفاهیم اولیه مورد نیاز برای موفقیت در راه اندازی و توسعه کسب و کار و کارآفرینی تان آشنا می سازد.

کتاب آموزش مهارت های کسب و کار برای نوجوانان
کتاب آموزش مهارت های کسب و کار دانش آموزی با عنوان پول های وارلی و خرابکاری های مارلی (چطور کسب و کار موفق داشته باشیم حتا با خرابکاری)

در ادامه عنوان فصل های کتاب آمده است:

فصل1: چرا به مهارت های کسب و کار نیاز دارید

در این بخش با گستردگی مفهوم کسب و کار حتی در شغل هایی که تا کنون به آنها به این شکل نگاه نکرده بودیم پرداخته شده و لزوم یادگیری مهارت هایی که برای هر گونه مبادله کالا یا خدمت و موفقیت در کار به آنها نیاز داریم، مورد تاکید قرار گرفته است.مورد تاکید قرار گرفته است.

فصل2: ایده کسب و کار و مزیت انحصاری فروش

در این بخش به مفهوم و اهمیت شناسایی نیاز واقعی مشتری، مزیت ایده و نحوه ارائه خدمت یا محصول متمایز و چگونگی تشکیل شبکه پخش و فروش اشاره شده است.

فصل3: نام کسب و کار

در این بخش به نام و برند به عنوان یکی از دارایی های نامشهود کسب و کار و همچنین لزوم توجه به آدرس الکترونیکی آن در شبکه های مختلف اینترنتی پرداخته شده است.

فصل4: حقوق مالکیت معنوی

در این قسمت به اهمیت و انواع دارایی های معنوی هر کسب و کار و لزوم مالکیت آنها پرداخته شده است.

فصل5: قیمت گذاری

در این فصل به روش های محاسبه هزینه تولید و نحوه تعیین قیمت فروش محصولات و خدمات پرداخته می شود.

فصل6: تحقیقات بازار

در این قسمت به طور خلاصه به اهمیت و چگونگی تحقیقات بازار و نحوه تحلیل داده های جمع آوری شده پرداخته شده است.

فصل7: فروش و بازاریابی

در این بخش با اصول و روش های بازاریابی و تبلیغات کارآمد و نحوه راه اندازی سازمان و شبکه فروش برای کسب و کار و شغل خود آشنا می شوید.

فصل8: خدمات مشتریان

اهمیت و اصول ارتباط موثر با مشتریان در راستای جلب نظر و دریافت بازخورد مثبت و حتی پیشنهاد خرید به دیگر دوستان شان در این قسمت مورد اشاره قرار گرفته است.

فصل9: اخلاق در کسب و کار

چرایی رعایت اخلاق در کسب و کار و اصول مربوطه در این فصل مورد بحث قرار گرفته است.

فصل10: ساختارهای کسب و کار

انواع ساختار حقوقی و موارد قانونی مربوط به هر کدام برای صاحبان و شرکای آن کسب و کار اعم از نحوه تقسیم سود و یا تامین زیان شرکت در این فصل مورد اشاره قرار گرفته است.

فصل11: مدیریت مالی

برآورد هزینه و نحوه تامین منابع مالی اعم از وام و اعتبار در این قسمت مورد بحث قرار گرفته است.

فصل12: فاکتورها

نحوه تنظیم فاکتور ، روش های دریافت پول و مدل بایگانی آنها در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

فصل13: قراردادها و تعهدات قانونی

در این بخش اصول تنظیم قرارداد های حقوقی با توجه به تعهدات قانونی طرفین با ذکر چند مثال به اختصار توضیح داده شده است.

فصل14: طرح عملیاتی

طراحی فرایند کاری و اجرایی، از تولید تا نظارت بر کیفیت جهت اطمینان از درست بودن کیفیت محصول به هنگام رسیدن به دست مشتری از نکاتی است که در این قسمت توضیح داده می شود.

فصل15: بودجه بندی

مدیریت درست هزینه بخش های مختلف کاری و برآورد جریان نقدینگی از نکات مهمی است که در این فصل به آنها پرداخته می شود.

فصل16: حسابداری و مالیات

اصول حسابداری ، محاسبه سود و زیان ، ترازنامه و همچنین تعهدات پرداختی به دولت در بخش های مختلف اعم از انواع مالیات ها از نکات مهمی است که می تواند عدم توجه به آنها می تواند یک کسب و کار موفق را ورشکست نماید.

فصل17: نوشتن طرح تجاری

آشنایی با بخش های مختلف طرح تجاری یا بیزینس پلن جهت ارائه به بانک یا سرمایه گذار قدم مهمی است که می تواند به خواننده کمک نماید ایده خود را اجرایی کند.

فصل18: شبکه سازی

اهمیت شبکه سازی و جلب اعتماد و ارتباط با مخاطب از نکاتی است که در این مرحله به آنها پرداخته می شود.

 

کتاب آموزش مهارت های کسب و کار دانش آموزی با عنوان پول های وارلی و خرابکاری های مارلی (چطور کسب و کار موفق داشته باشیم حتا با خرابکاری) جزو مجموعه پکیج آموزش مهارت های کسب و کار وارلی برای کودکان و نوجوانان است که شامل این کتاب، یک دفترچه برنامه ریزی راه اندازی کسب و کار و بازی فکری بدستون می باشد. همچنین جهت درک بهتر مفاهیم مرتبط با کسب و کار علاوه بر محتوای موجود در این پکیج ، کارگاه های آموزشی مختلف و متنوعی به شکل حضوری و مجازی در سایت مدرسه وارلی تعریف شده است که با شرکت در این دوره ها و کارگاه ها می توانید با مفاهیمی که به شکل خلاصه در کتاب به آنها اشاره شده است به شکلی عمیق و اصولی آشنا شوید. برای تهیه کتاب پول های وارلی و خرابکاری های مارلی را علاوه بر کتاب فروشی های معتبر و همچنین فروشگاه دیجی کالا، می توانید از طرق این لینک اقدام فرمایید.

2 نظر در “معرفی کتاب آموزش مهارت های کسب و کار به کودکان و نوجوانان

    • بله تمام تلاش ما در مدرسه وارلی این هستش که کمک کنیم دانش آموزان بیشتری با این مهارت ها و مباحث مهم آشنا بشوند. حتما واحد بازرگانی ما با شما تماس می گیره تا با مدیریت مدرسه شما هماهنگ کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *