سوادهای 7 گانه لازم برای تضمین موفقیت در کسب و کار

سوادهای هفتگانه لازم برای تضمین موفقیت در کسب و کار

برای انجام موفق هر کاری لازم است که درآن کار مهارت های لازم را کسب کرده و به اصطلاحی دیگر سواد انجام آن کار را داشته باشد. برای مثال اگر بخواهید چوبی را برش بزنید باید به نحوی مهارت اره کردن را فراگرفته و با تمرین بر آن مسلط شده باشید. بدین منظور می توانید برای یک استاد، شاگردی کنید و یا کتاب آموزشی اره کردن را مطالعه کنید. چه فیلم آموزشی اره کرده را دیده باشید و یا خیر مهم است که آن کار را در عمل بارها و بارها روی چوبها و شرایط مختلفی تمرین کنید. موفقیت در هر کار دیگری نیز به همین شکل است. چه آن کار نجاری باشد و چه کشاورزی، حل مسایل ریاضی و یا کار مهندسی و یا کشف فرمولهای شیمیایی باشد، شما برای انجامش باید سواد آن کار را کسب کرده باشید. پول درآوردن یا همان کسب درآمد نیز چنین است. خودش برای خودش منطق و مهارت های خاص خودش را دارد.

در صورت تمایل می توانید بجای مطالعه این مقاله ، پادکست آن را در اینجا گوش دهید:

 

در واقع برای کسب درآمد از هر حرفه و کاری لازم است که شما سواد لازم برای موفقیت در کسب و کار را داشته باشید وگرنه با همه زحمتی که می کشید، نمی توانید آن طور که باید و شاید در کار خود موفق باشید. اغلب مردم این اصول را طی سالها کار کردن و در حین انجام کار فرا می گیرند. در حالیکه اگر آنها، همان را قبل از فعالیت خود یاد می گرفتند و در کار خود استفاده می کردند، مسلما می توانستند، بسیار موفق تر باشند. اگر بخواهید در کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار و یا خود اشتغالی و فعالیت در یک حرفه و یا حتی استخدام در هر رده شغلی موفق باشید، لازم است که اصول و نکات لازم در کسب و کار را که به آن سواد کسب و کار می گوییم، فراگرفته باشید. البته کسب درآمد مناسب در کسب و کارتان، تنها یکی از نشانه ها و فاکتورهای موفقیت محسوب می شود. یکی دیگر از مهمترین نشانه های موفقیت در کسب و کار می تواند رضایت قلبی و شادمانی روزانه از انجام آن فعالیت باشد.

در جهان کارهای زیادی وجود دارد که هر انسانی می تواند انتخاب کند و به عنوان پیشه خود انجام دهد. یکی از مهمترین نکات در انتخاب حرفه و موضوع کسب و کار این است که آیا آن کسب و کار با توجه به محل زندگی، فرصت های کاری، دانش و مهارت فعلی و ویژگی های شخصیتی تان انتخاب خوبی است یا خیر. برهمین اساس قبل از انتخاب هر حرفه و رفتن به دنبال یادگیری آن، بهتر است کمی با ویژگی های شخصیتی خود آشنا شوید. برای همین در مدرسه کسب و کار وارلی نخستین پیشنهاد ما ، شناسایی استعدادها و ویژگی های شخصیتی شما است. شما می توانید از طریق آزمون های خودشناییی معرفی شده با ویژگی های شخصیتی خود و برای مثال نقشی که می توانید در یک تیم بازی کنید آشنا شوید. این مساله کمک می کند که کاری که برای خود انتخاب می کنید، منطبق با ویژگی ها و توانمندی های پایه وجودی شما باشد تا بتوانید علاوه بر آنکه در آن موفق تر عمل کنید، از انجام آن کار و صرف زمان در آن فعالیت نیز قلبا لذت ببرید.

بعد از آنکه ویژگی های شخصیتی و روان شناختی خود را پیدا کردید، می توانید کسب و کاری مطابق آن برای خود برگزینید. فارغ از هر کار و حرفه ای که برای خود انتخاب می کنید، برای موفقیت در آن کار هم باید سواد و مهارت لازم برای موفقیت در کسب و کار را فرا بگیرید. برای موفقیت در هر کسب و کاری به طور کلی لازم است که موضوعات مختلفی را که به آنها مهارت های کسب و کار گفته می شود را فرابگیرید. در مدرسه وارلی تلاش کرده ایم سرفصل های مهم این مهارت را در پکیج آموزش مهارت های کسب و کار به شما در قالب کتاب، فیلم، پادکست، دفترچه برنامه ریزی و بازی فکری معرفی کرده و تا حد مطلوبی آموزش دهیم. خوشبختانه در صورت علاقه به یادگیری و توسعه بیشتر هر مهارت، کارگاه ها و دوره هایی نیز برای شما تدارک دیده شده که می توانید آنها را نیز انتخاب کرده و آموزش ببینید.

 

تا این بخش از آموزش های مربوطه را ممکن است بتوانید به شکل پراکنده در مقالات موجود در وب سایت های دیگر نیز مشاهده نمایید. ولی نکته متمایز کننده آموزش های مدرسه وارلی در آموزش های تکمیلی مهم دیگری است که برای شما به صورت یکجا و کنار هم فراهم شده است. ما در مدرسه وارلی بر این باور هستیم که برای تسلط و مهارت کافی برای موفقیت در کسب و کار لازم است که بغیر از خود کسب و کار، سواد لازم در موضوعات مهم دیگری را نیز بدست آورید. برای مثال درست است که در مورد ارزشگذاری منطقی و قیمت گذاری درست در پکیج آموزش مهارت های کسب و کار صحبت شده است و یا کارگاه های آموزشی خوبی در مورد اهمیت مدیریت مالی و روش های بودجه بندی برای نوجوانان و جوانان تهیه و ارائه شده است، ولی کسب سواد مالی خود به تنهایی یکی از اصول لازم برای موفقیت در هر کسب و کار به شمار می رود که خود نکات و مباحث مهم و مختلف متعددی دارد.

به بیان دیگر با توجه به اینکه هدف ما در مدرسه وارلی توانمند سازی دانش آموزان 6 تا 18 ساله در حوزه کسب و کار است، همه تلاش ما این بوده که این توانمند سازی واقعی و همه جانبه باشد. از همین رو حول هدف آموزش مهارت های موفقیت در کسب و کار، ما برای شما دانش آموزان عزیز پکیج های آموزشی دیگری را نیز تدارک دیده ایم که می توانید با یادگیری آنها، سوادهای لازم برای موفقیت در زندگی و کسب و کارتان را تضمین نمایید. هر پکیج آموزشی مدرسه وارلی، مانند پکیج آموزش مهارت های کسب و کار حاوی یک کتاب، یک دفترچه برنامه ریزی و یک بازی فکری می باشد.

دیگر پکیج های آموزشی ما جهت موفقیت در کسب و کار عبارت اند از:

1. پکیج آموزش سواد محیط زیست

تجربه مدل فعالیت و توسعه کسب و کارهای صنعتی در قرن گذشته موجب شده است که باور عمومی مردم بر آن باشد که هر کسب و کاری در حین فعالیت خود موجب اعمال صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست می باشد. ما در مدرسه وارلی به دنبال تغییر این نگاه عمومی بخصوص در میان نسل جوان هستیم. ما بر این باور هستیم که می توان با توسعه سواد زیست محیطی کسب و کارهایی داشت که نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند بلکه دوست دار آن نیز هستند. همچنین تلاش کرده ایم تا کسب و کارهایی به شما معرفی کنیم تا بتوانید در حین کمک به حفظ و توسعه محیط زیست منطقه، کشور و یا حتی جهان از درآمدهای بسیار خوبی نیز بهره مند شوید.

سواد محیط زیست
با توسعه سواد زیست محیطی می توان کسب و کارهایی داشت که نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند بلکه دوست دار آن نیز هستند.

2. پکیج آموزش سواد مالی

یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت افراد و کسب و کارهای شان، نداشتن سواد مالی است. هنوز بسیار اتفاق می افتد که حتی یک سازمان بزرگ درک درستی از تفاوت یک مرکز درآمد با یک مرکز هزینه را نداشته باشد و به همین دلیل بودجه موجود خود را به جای سرمایه گذاری در کاری که بتواند با توجه به محدودیت ها و ماموریت سازمان به ارزش افزوده و درآمد جاری تبدیل کند، در اموری صرف می کند که چیزی جز هزینه های آتی بیشتر برایش در پی نداشته باشد. فارغ از بحث حسابداری و مدیریت مالی، منظور از سواد مالی همان شم و درکی است که افراد و شرکت ها برای موفقیت اقتصادی باید به آن مجهز باشند و بدون آنها در هر موقعیت و جایگاهی که باشند شکست شان حتمی خواهد بود. برای آموزش سواد مالی شما می توانید پکیج سواد مالی مدرسه وارلی را تهیه بفرمایید.

 

3. پکیج آموزش سواد ارتباطی

شناخت تیپ های شخصیتی انسان ها و نحوه برقراری ارتباط درست به آنها مساله مهمی است که توجه به آن می تواند موجب موفقیت تیم کاری و فعالیت اقتصادی شما گردد. در پکیج آموزش سواد ارتباطی تلاش کرده ایم تا علاوه بر دانش شناخت تیپ های شخصیتی مبتنی بر آزمون روانشناختی MBTI ، با تعریف راهکارهای کاربردی، بتوانید فارغ از تیپ شخصیتی خود، مهارت ارتباطی با دیگران را به شکلی موثر بدست آورید.

 

4. پکیج آموزش سواد سلامت

موفقیت در کسب و کار بدون رعایت روش هایی برای حفظ سلامت جسم و روان خود و دیگر اعضای تیم امری عبث به شمار می رود. علاوه بر این کسب و کارهای موفق زیادی را می توان در راستای حفظ سلامت خود و دیگران تعریف نمود. پکیج آموزش سواد سلامت برای آموزش این مسایل به جوانان و نوجوانان توسط مدرسه وارلی تهیه شده اند.

 

5. پکیج آموزش سواد رسانه

برای موفقیت در هر کسب و کار باید بتوانید بر روش های ارتباطی و نحوه دریافت یا ارائه اخبار به شکل درست یا غلط مسلط باشید. نحوه شناخت خبر واقعی و مدل استفاده از کانال های ارتباطی موثر با مخاطبان از نیازهای ضروری هر کسب و کار در عصر کنونی است که در پکیج آموزش سواد رسانه مدرسه وارلی به آن پرداخته شده است.

 

6. پکیج آموزش سواد رایانه

امروزه سیستم های رایانه ای به اندازه ای توانمند شده اند و به گونه ای توسعه یافته اند که کسب و کارها می توانند با توجه به امکانات و فضای ایجاد شده توسط این سیستم ها، در سطحی بالاتر به ارائه خدمات خود به مخاطبان و مشتریان خود بپردازند. استفاده از سیستم های خودکار رایانه ای در ارتباط با مشتریان و استفاده از تسهیلات ارتباطی و نظارتی حاصل شده از جمله مهارت هایی است که کسب و کارها می توانند با کمک آنها گستره جغرافیایی و تنوع سرویس ها و محصولات خود را به شدت افزایش دهند. درک چایگاه و راهکارهای حاصل شده از این تکنولوژی ها در پکیج سواد رایانه ای مورد اشاره قرار گرفته اند.

 

7. پکیج آموزش سواد هوش مصنوعی

اگر تمایز عصر جدید با قرن گذشته در استفاده از سیستم های رایانه ای بود، آنچه که فردا را از امروز متمایز خواهد کرد توسعه سامانه های مبتنی بر هوش مصنوعی است. سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند از درک و نبوغ انسانی آن هم بدون محدودیت زمانی و درک محتوایی وی برخوردار باشند. درک توانمندی های حاصله از هوش مصنوعی و نحوه استفاده از آن در شناسایی دقیق مشتریان، ارائه خدمات اختصاصی شده به آنها و پشتیبانی از مخاطبان، نیازمند دانش و مهارتی است که در قالب پکیج آموزش سواد هوش مصنوعی مدرسه وارلی به آن پرداخته شده است.

 

در این مقاله تلاش شد تا ارتباط میان سوادها و مهارت های لازم برای موفقیت در کسب و کار با سواد کسب و کار به طور خلاصه معرفی گردد. جهت اطلاع شما، توضیح ارتباط میان هر سواد با موفقیت در کسب و کار به تفضیل در مقاله معرفی پکیج آموزشی هر سواد آمده است.

یک نظر در “سوادهای 7 گانه لازم برای تضمین موفقیت در کسب و کار

  1. کتایون فرهادی

    ممنونم بابت اطلاعاتتون خیلی عالی بود من نمیدونستم چند سواد داریم که به لطف شما یاد گرفتم.مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *