بهترین رنگ ها در اتاق کودک

رنگ در اتاق کودک

بهترین رنگ ها در اتاق کودک

رنگ در اتاق کودک و نوجوان نقش ویژه ای دارد.

اتاق کودک فوق العاده ترین مکان برای حضور جسورانه رنگ ها است.

البته نباید از این موضوع هم غافل شد که اتاق کودک یکی از تاثیر گذارترین مکان ها بر روی حالات روحی و عاطفی کودکان است پس انتخاب رنگ مناسب برای این فضا یکی از ضروری ترین و مهم ترین انتخاب ها است. این مطلب می خواهد به شما نشان دهد که چه رنگ هایی برای اتاق کودک مناسب است، البته باید دقت کنید که اگر کودکتان به سن قابل ملاحظه ای رسیده است حتما در انتخاب رنگ اتاقش سلیقه و نظر او را هم اعمال کنید، چرا که این اتاق متعلق به اوست و قرار است تا شخصیتش در آن شکل بگیرد.

پس حتما این نکته را در نظر بگیرید.

 

رنگ

انتخاب هوشمندانه و با دقت در رنگ ها برای اتاق کودک سبب تحریک حواس فرزندتان می شود. درست است که رنگ های ملایم مانند صورتی و آبی از جمله رنگ های رایج  برای دکوراسیون اتاق کودک محسوب می شوند، و البته این به معنی نیست که شما اجازه ندارید که از رنگ آبی در دکوراسیون اتاق دخترتان استفاده کنید و یا رنگ صورتی نباید در اتاق یک پسر دیده شود. اتفاقا انتخاب رنگ براساس تفکیک جنسیتی کار  اشتباهیست و چیدمان اتاق دختر و پسر تنها براساس رنگ های صورتی و آبی کار درستی نمی باشد. و یا اگر قبل از تولد اتاق او را طراحی می کنید حتما از یک طراح در این زمینه کمک بگیرید. تیم طرح چید با شماست تا شما را در این امر یاری کند. در کل انتخاب رنگ برای اتاق کودکان باید طبق معیارهای خاصی انجام شود. اما استفاده از رنگ های متعدد و تند برای افزایش خلق هیجان و جذابیت بیشتر اتاق کودک مناسب تر است. با این حال حتما از خود کودک کمک بخواهید و نظرش را بپرسید، اما اطمینان حاصل کنید رنگ هایی انتخاب شود که در نهایت اتاقی سرد و تاریک و یا اتاقی خیلی گرم برای کودک به وجود نیاید.

استفاده از رنگ های موقتی هم ایده ای بسیار خوبی در دکوراسیون اتاق کودک است؛ زیرا سلیقه کودک روز به روز در حال تغییر است. این رنگ ها تا حد زیادی دکوراسیون اتاق کودک را منعطف می کند و می توان با تغییر شرایط، رنگ دکوراسیون اتاق را نیز به راحتی تغییر داد.

هنگام انتخاب رنگ به جنس آن نیز دقت کنید و رنگی را برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود و انواع لک ها به آسانی از روی آن برطرف شود.

بهتر است برای زمینه اتاق از طیف های ملایم رنگ ها استفاده کنید و سپس با استفاده از اشیاء و عناصر دیگر از قبیل اسباب بازی ها، تابلوهای نقاشی و… با رنگ های تندتر و زنده به دکوراسیون اتاق جان دهید و آن را جذاب و پرتحرک کنید تا وقتی کودکتان بزرگتر شود و خودش بتواند رنگ دلخواه اش را انتخاب کند.

 

رنگ صورتی در اتاق کودک:

نتیجه رنگ صورتی افراد را به یاد دختر بچه های کوچک با عروسک و دامن های چین چینی و گل گلی می اندازد. این رنگ یک رنگ متداول برای انتخاب اتاق یک دختر کوچک است. همه چیز در اتاق خواب او می تواند هاله ای از رنگ صورتی داشته باشد. از دیوار ها و درب کمد ها و شلف ها گرفته تا کفپوش اتاق و میز تحریر و حتی پرده ها و حتی ممکن است فرزندتان خودش این انتخاب را انجام داده باشد یا راضی از این انتخاب باشد و شما هم خوشحال باشید از ست بودن همه چیز. به عکس زیر نگاهی بیاندازید تا ببینید که نتیجه این کار چه می شود.

 

هرگز کودکتان را دچار این یکنواختی نکنید همه لوازم و تجهیزات اتاق خواب نباید از یک رنگ باشند، با در نظر گرفتن سلیقه دختر کوچکتان هارمونی ایجاد کنید. اگر کودکتان به صورتی علاقه مند بود در اتاقش از صورتی هم استفاده کنید.

 

رنگ قرمز در اتاق کودک:

همانطور که گفته شد قرمز رنگ هیجان و سرزندگی است.

این رنگ قدرت و هیجان بیشتری را به اتاق کودک شما القا می کند و باعث می شود تا او همیشه سرحال و پر جنب و جوش باشد. اما باید دقت کنید که چه رنگی از طیف قرمز را انتخاب می کنید. قرمز کم رنگ ممکن است اتاق را خسته کننده نشان دهند، می توانید از قرمز های پر قدرت تر استفاده کنید. رو تختی، دیوار ها و لوازم و وسائل دکوری هم می توانند قرمز باشند.

اما در استفاده از این رنگ هم زیاده روی نکنید.

 

رنگ نارنجی در اتاق کودک:

رنگ نارنجی خاصیتی دارد که برای اتاق کودکانی که کم کم دارند وارد دوره نوجوانی می شوند بسیار مناسب است. نارنجی رنگی قدرتمند است که هم برای اتاق خواب دخترانه مناسب هستند و هم برای اتاق خواب پسرانه. انتخاب رنگ نارنجی برای اتاق خواب کودکان یک انتخاب جسورانه است و طبق روانشناسی رنگ ها این رنگ القا کننده حس اعتماد به نفس است.

 

رنگ زرد در اتاق کودک:

خانواده زرد را مهمان خانه خود کنید.

پیشنهاد دیگری که می خواهیم به شما بدهیم رنگ زرد است. بر خلاف خیلی ها که فکر می کنند این رنگ را اصلا نباید هیچ جا استفاده کرد ما می خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که اتفاقا از این رنگ هیجان انگیز در اتاق کودکتان  استفاده کنید. البته استفاده از این رنگ باید خیلی هوشمندانه صورت بگیرد وگرنه ممکن است به جای خوشحالی و هیجان القای حس بدی کند.

 

رنگ آبی در اتاق کودک: 

آبی رنگی مناسب برای اتاق خواب کودکان است از نظر روانشناسی رنگ آبی آرام بخش است و اضطراب و استرس را کاهش می دهد. از آن جایی که اغلب کودکان پسر پر هیجان هستند, رنگ آبی می تواند گزینه مناسبی برای اتاق آن ها می باشد. رنگ آبی اضطراب و پرخاشگری و فشار خون کودکان را کاهش می دهد. آبی که سراسر اتاق را در برگرفته باعث آرام شدن کودک می شود و جنب و جوش کودک را کم می کند. پس به یاد داشته باشید رنگ آبی را با رنگ های دیگر ترکیب کنید تا اتاق بیش‌از حد یکنواخت و سرد نباشد.

 

رنگ سبز دز اتاق کودک:

رنگ سبز برای اتاق خواب یکی از طبیعی ترین رنگ ها به شمار می رود که دارای اثرات آرام بخش به خصوص روی کودکان است. تحقیقات نشان داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش دهد. از آن جایی که این رنگ اضطراب را کاهش می دهد, یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ اتاق کودک محسوب می شود.

 

رنگ بنفش در اتاق کودک:

اصولا کودکان عاشق رنگ بنفش هستند و این یک مزیت بسیار بزرگ برای والدین است.

بعضی از تحقیقات نشان دهنده این هستند که رنگ بنفش فعالیت مغز را تحریک می‌کند، که این می‌تواند برای مطالعه مفید باشد پس می‌توانید از این رنگ در قسمت مطالعه و میز تحریر استفاده کرد.

رنگ اتاق کودک

رنگ سفید در اتاق کودک: 

خیلی از مادر پدر ها فکر می کنند که انتخاب رنگ سفید برای اتاق خواب کودک بدترین انتخاب است. چرا که خیلی زود کثیف می شود و ظاهری بد پیدا می کند. اما ما می خواهیم به شما بگوییم که رنگ سفید بستری مناسب را برای جلوه گری دیگر رنگ ها در اتاق خواب کودکان پدید می آورد پس با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

اتاق کودک

رنگ سیاه در اتاق کودک: 

رنگ سیاه هم یکی دیگر از آن رنگ هایی است که پدر مادر ها سعی می کنند تا کمتر از آن استفاده کنند و البته حق دارند، چرا که معتقد هستند که این رنگ بسیار دلگیر است، اما ما می خواهیم ایده ای را به شما نشان دهیم. اگر نوجوان شما به این رنگ تمایل نشان داد به راحتی از این رنگ در اتاق خواب کودک یا نوجوانتان استفاده کنید. وقتی این رنگ را برای دیوار ها به کار می برید می توانید از استیکرهایی مانند سیاره های منظومه شمسی روی آن استفاده کنید و به کودک عزیزتان دقیقا همان چیزی را نشان دهید که به آن علاقه دارد. رنگ‌های تیره فضای اتاق کودک را دلگیر می‌کنند و شاید آرامش را از او بگیرند و منجر به نا آرامی کودک شود اگر از آن استفاده می کنید، ترکیبش کنید. به طور کل رنگ‌هایی مثل مشکی و سورمه‌ای بهتر است در طراحی اتاق کودک به تنهایی استفاده نشود.

اتاق کودک
رنگ سیاه در اتاق کودک

استفاده از ترکیب های رنگی مختلف در اتاق کودک

با استفاده از ترکیب چند رنگ که هر یک تعریف، سبک و خصوصیات خاص و متفاوتی دارند هم می توانید به عنوان یک پیشنهاد دیگر در نظر بگیرید. به طور مثال عکس پایین را ببینید، مطمئن هستم وقتی کودک تان با چنین اتاقی روبرو شود چشمانش از خوشحالی برق خواهد زد. هر کدام از عناصر می توانند رنگی خاص داشته باشند که با دیگری متفاوت باشند. هر یک از در های کمد ها می توانند رنگی متفاوت داشته باشند و یا هر کدام از کشو های میز تحریر. شاید بهتر باشد در این رابطه با کودکتان مشورت کنید.

 

بعد از رنگ ها و اطلاعاتی که بدست آوردیم میرویم سراغ اصول چیدمان اتاق نوزادان، کودکان و نوجوانان:

رنگ و چیدمان اتاق نوزادان

در مرحله‌ی اول قبل از هر چیز باید به‌ صورت کلی یک یا چند رنگ برای اتاق کودک در نظر بگیریم. این رنگ باید با توجه به جنس، سن و سال کودک تعیین شود.

اگر اتاقی را برای ورود یک فسقلی نو رسیده آماده می کنید خب قضیه کمی فرق می کند و باید از رنگ های ملایم تری استفاده کنید. اتاق نوزادان باید دارای رنگ های ملایم و روشن باشند تا حس آرامش بیشتری به آن ها منتقل شود. مخصوصاً اگر رنگ اتاق نوزادان هر چه ملایم‌تر باشد، برای آرامش مادر و فرزند بهتر است. بهتر است در اتاق نوزادان از رنگ های خنثی استفاده کنید تا هم نوزاد در آرامش باشد هم زمانی که بزرگتر شد از سلیقه خودش و رنگ مورد علاقه اش کمک بگیریم و اتاقش را رنگ کنیم. به‌ عنوان ‌مثال به‌جای اینکه تمامی لوازم اتاق یک کودک صورتی یا قرمز خریداری شوند، بهتر است تم اتاق خاکستری خیلی روشن و سفید در نظر گرفته شود و قسمتی از لوازم جانبی مانند روتختی، لباس ها لوازم و برخی از خرده‌ریزهای نوزاد رنگی خریداری شوند. و یا برای طراحی روی دیوار می‌توان از استیکرها و برچسب‌ها یا برچسب های شاد و کودکانه استفاده کرد.

رنگ های ملایم اتاق نوزادان می توانند از طیف سفید، طوسی، سبز، یاسی یا حتی آبی انتخاب شوند.

 

زیباتر کردن اتاق کودک

برای ایجاد فضایی بهتر برای اتاق کودک می توانید از موارد زیر استفاده کنید و حتی از تیم وارلی کمک بخواهید. با ما تماس بگیرید ما تا تکمیل اتاق کودک و نوجوان دلبندتان شما را یاری خواهیم کرد.

فضایی برای مطالعه: همه تلاش می‎کنند تا فرزندان کتاب‎خوان و باسواد تربیت کنند و مطمئناً یکی از راه‎های اصولی و درست رسیدن به این هدف ایجاد محیطی برای مطالعه کودکان و نوجوانان است.

برای این کار لازم نیست که اتاق فرزندتان متراژ بالایی داشته باشد. بلکه با صرف اندکی خلاقیت می‎توان حتی در محیط‎های کوچک نیز فضایی را برای مطالعه آنها به وجود آورد.

 

بازسازی وسایل قدیمی:

اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازید یا سری به انباری خانه بزنید متوجه خواهید شد که وسایل زیادی هستند که می توان با انجام یک بازسازی، از آن ها در طراحی اتاق کودک استفاده کرد. بازساری وسایلی مانند یک صندلی قدیمی می تواند در طراحی اتاق کودک، تاثیرگذار باشد. برای انجام این کار می توانید از خلاقیت کودک نیز استفاده کرده و به او اجازه بدهید که از این گونه وسایل، نمونه ای زیبا و قابل استفاده بسازد. استفاده از خلاقیت کودک در طراحی اتاق خودش می تواند از ایده های کاربردی در این زمینه باشد.

 

استفاده بهینه از فضای اتاق:

اگر فضای اتاق به اندازه ای نیست که بتوان از وسایل مختلف در آن استفاده کرد، باید به دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه و صحیح از آن باشید. برای مثال اگر اتاق کودک به اندازه ای نیست که بتوان در آن از یک میز تحریر استفاده کرد، می توانید با نصب یک تخته محکم بر روی یک دیوار که قابلیت جمع شدن و باز شدن دارد و قرار دادن یک صندلی در رو به روی آن وسیله ای مانند میز تحریر برای استفاده کودک ایجاد نمایید.

 

استفاده از وسایل تزئینی مناسب:

استفاده از وسیله های تزئینی در اتاق کودک مانند سایر قسمت های خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است برای انتخاب این وسایل از سلیقه و نظر شخصی کودک استفاده نمایید. استفاده از عروسک ها می توانند بهترین گزینه برای تزئین اتاق کودک در نظر گرفته شوند. برای استفاده از وسایل تزئینی در اتاق کودک بهتر است انتخاب انواع گران قیمت آن ها را فراموش کنید. برای تزئین این اتاق بهتر است روحیات او را در نظر بگیرید. هم چنین به یاد داشته باشید که از شلوغ کردن فضای اتاق کودک خودداری نمایید. زیرا انجام این کار باعث ایجاد هرج و مرج شده و ممکن است باعث آزردگی کودک شود.

استفاده از کاردستی کودک:

استفاده از کاردستی کودکان برای تزئین اتاق آن ها بهترین گزینه ای است که می تواند در طراحی اتاق خواب کودک به کار گرفت. برای انجام این کار می توانید از کودک بخواهید که با انواع پارچه ها، کاغذهای رنگی و غیره نسبت به ساخت یک کاردستی زیبا اقدام کرده و سپس از آن در طراحی اتاق کودک استفاده نمایید. این کار نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه به کودک اجازه می دهد، تا توانایی خود را محک زده و این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها نیز می شود.

استفاده از نقاشی دیواری:

شاید این ایده در نظر  بسیاری از پدران و مادران ایده خوبی نباشد، اما نقاشی بر روی دیوار با استفاده از ماژیک هایی که به راحتی از روی سطوح شسته می شوند، از ایده هایی است که باعث ایجاد نمای کاملا متفاوت در اتاق می شود. این کار در جهت طراحی دیوار اتاق کودک صورت می گیرد. بنابراین این امکان برای شما وجود دارد که به جای خرید انواع کاغذ دیواری گران قیمت، به فکر خرید ماژیک هایی با این  قابلیت بوده و از کودک بخواهید با استفاده از خلاقیت خود تصویری زیبا بر روی دیوار نقاشی کند. این کار نه تنها هزینه زیادی در بر ندارد، بلکه در جهت افزایش خلاقیت کودک نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پاک کردن اثر این گونه ماژیک ها از روی دیوار بسیار آسان می باشد.

استفاده از شلف های دیواری:

استفاده از شلف های دیواری از ایده های کاربردی در جهت تزئین کلیه قسمت های خانه می باشد. بنابراین می توان از آن ها در اتاق کودک نیز استفاده کرد. این شلف ها می توانند در شکل ها و رنگ های مختلف مورد استفاده قرار گیرند و از آن ها برای قرار دادن وسایلی مانند عروسک و کتاب استفاده کرد. حتی می توان این شلف ها را براساس کمک و خلاقیت خود کودک توسط مقوا، چوب های دور ریز، شیشه ها و قوطی های کنسرو و… ساخت.

استفاده از سبد ها و باکس ها:

هر قدر هم که شما آدم منضبط و خانه داری باشید و گوشه گوشه ی خانه یتان را زیر نظر داشته باشید، اتاق کودک همان فضای که قطعا از حوزه ی استحفاظی شما به دور است. دنیای پر جنب و جوش کودکانتان را نمی توانید محدود کنید. کودکان دوست دارند بازی کنند و این بازی کردن یعنی پخش کردن تمام اسباب بازی ها در گوشه و کنار خودشان. شما هم نمی توانید هر روز به دنبالشان بروید و اتاقشان را مرتب کنید، پس بهترین گزینه برای شما استفاده از سبدها و باکس های اسباب بازی است.

نکاتی بیشتر….

 

 •  یک میز بازی می تواند سال های بعد به یک میز تحریر برای کودک تبدیل شود. از این رو همواره با نگاهی به آینده و هوشمندانه به خرید وسایل اتاق کودک بپردازید تا هم از لحاظ اقتصادی و هم لحاظ زمانی بتوانید صرفه جویی کنید. تعویض رنگ دیوارها و تغییر در طراحی نورپردازی خانه در به روز کردن دکوراسیون اتاق کودک بسیار موثر است.
 • یکی از بهترین سرگرمی‌های اتاق نوزاد یا کودک می‌تواند آویزان کردن اکسسوری های مختلف بالای تخت نوزاد باشد. این اکسسوری ها تا مدت زیادی می‌تواند کودک را سرگرم کرده و از بهانه‌گیری او جلوگیری کند.

یا شب‌ها قبل از خواب برای کودک موسیقی ملایمی پخش کند تا کودک راحت‌تر به خواب رود.

 • اگر می خواهید دکوراسیون اتاق وروجک کوچک تان را تغییر دهید حتما نظر خود او را هم بپرسید و او را در طراحی اتاقش دخیل کنید. با این کار هم کودک در اتاقش احساس راحتی و رضایت می کند و هم کار شما راحت تر می شود. سعی کنید با هر فن و هنری که می توانید علایق و سلیقه های کودک عزیزتان را به تصویر بکشید. روی درب کشو ها، کمد ها، تابلو ها و یا حتی فرشی که برای اتاق کودک در نظر می گیرید.
 • دکوراسیون داخلی می تواند به شما کمک کند تا نظم و ترتیب را به کودک عزیزتان بیاموزید. مثلا کشوها را مانند تخته سیاه رنگ آمیزی کنید و سپس با استفاده از گچ های رنگی روی هر کشو بنویسید که هر کشو به چه چیزی مربوط است. با این کار کودک عزیزتان یاد می گیرد که هر چیزی جای مخصوصی دارد. می بینید دکوراسیون داخلی به همین سادگی می تواند هر چیزی را تحت پوشش خود قرار دهد.
 • سعی کنید در دکوراسیون داخلی اتاق کودک تان یک شاخصه منحصر به فرد داشته باشید که کودک تان را به وجد بیاورد. این شاخصه منحصر به فرد می تواند فرش و تابلویی هماهنگ باشد یا حتی می تواند یک لوستر و یا حتی عروسکی متفاوت باشد، این شاخصه های منحصر به فرد باعث می شود تا فرزندتان با شوق و علاقه خاصی دوستانش را به اتاق بیاورد.

ابزار های قابل استفاده

 • یک باکس کوچک چوبی چرخ دار همان چیزی است که به خوبی به فضای اتاق کودک شما سر و سامان می دهد، برای داشتن این باکس می توانید به سادگی از جعبه های میوه استفاده کنید، جعبه ها را سمباده بزنید و رنگ کنید و خیالتان از بابت نظم و ترتیب اتاق کودکتان راحت باشد.
 • سبد های پارچه ای گزینه ی مناسب دیگری برای اسباب بازی هاست، نکته ی مثبتی که این سبدهای پارچه ای دارند قابل شست و شو بودن آن هاست، اگر در خیاطی مهارت دارید به سادگی می توانید با پارچه های محکم بلا استفاده یکی از آن ها را خودتان بسازید .
 • سبدهای حصیری در طرح ها و رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارند که به خوبی برای نظم بخشیدن به فضای اتاق کودک شما طراحی شده اند، می توانید نوع رنگی یا ساده ی آن ها را تهیه کنید و یک سبد طبیعی دوست داشتنی برای اسباب بازی کودکان خود داشته باشید.
 • یکی دیگر از اکسسوری های نظم دهنده برای فضای اتاق کودک شما سطل ها هستند، سطل های آهنی و یا حتی پلاستیکی با رنگ های شاد تهیه کنید و اسباب بازی های بچه ها را در آن جای دهید. حتی می توانید  چند سطل با رنگ های مختلف تهیه کنید و لوازم و سایل کودکانتان را تفکیک کنید.

لوازم دور ریختنی

 • سطل های بزرگ پلاستیکی به دلیل دوام بالا برای کسانی که کودکان شیطون دارند بسیار مناسب اند. برای تهیه آن ها کودکان خود را همراه داشته باشید و از او بخواهید رنگ مورد علاقه اش را انتخاب کند و با این کار احترام به عقاید را از کودکی به او بیاموزید.
 • یک وسیله ی قدیمی می تواند فضای اتاق کودک شما را دگرگون کند و از طرفی هیجان بیشتری به محیط اتاق کودک شما می دهد. نگاهی به انبارتان بیاندازید و از کودکتان بخواهید وسیله ای که بیشتر با آن ارتباط برقرار می کند را برای این منظور انتخاب کند، با این کار خلاقیت کودک شما دو چندان می شود، شاید او یک دیگ یا قابلمه را انتخاب کند! چه ایرادی دارد آن را بیرون بیاورید و با هم رنگ کنید و بگذارید کنج اتاقش بدرخشد! با این کار تا ابد خاطره ی خوشی از کودکی های خود به یادگار خواهد داشت.
 • ننوهای قدیمی گزینه ی مناسب دیگری برای جای دادن اسباب بازی های کودکان شماست! این ننو می تواند یادگاری از کودکی خودتان یا فرزند اولتان باشد که گوشه ی انباری خاک می خورد، آن را بیرون بیاورید وبا خلاقیت خود تزیین کنید و برای اتاق کودک دلبندتان استفاده کنید .
 • یکی از راه‎های ساده، اما بسیار زیبا برای طراحی اتاق کودک، استفاده از دست ساخته‎ها است. در این روش می‎توان با الهام از طرح‎های موجود یا ایده‎های کودکان و چند وسیله‎ی ساده مانند کاغذهای رنگی، طرح مورد علاقه کودک‎ را درست کرده و روی دیوار اتاق او نصب کرد.

این کار علاوه بر ایجاد زیبایی به کودک می‎آموزد که چطور می‎توان از مواد ساده و یا حتی دور ریختنی کاردستی‎های هنرمندانه درست کرد.

انتخاب طرح های کودکانه برای یک دیوار اتاق اولین فکری است که به ذهن می رسد. اگر نمی خواهید اجازه دهید کودک روی دیوار نقاشی کن؛ به جای آن می توانید یک فوم با ضخامت مناسب تهیه کنید و آن را روی یکی از دیوارهای ساده اتاق نصب کنید تا فرزند شما نقاشی هایش را روی آن بکشد یا نصب کند.

اتاق های پروسیله، ظاهری آشفته دارند. یکی از اتاق هایی که وسایل مختلفی از اسباب بازی گرفته تا لوازم التحریر دارد، اتاق کودک است. پس در انتخاب جزییات نهایت دقت را داشته باشید؛ مثلا تختخوابی تهیه کنید که کشو داشته باشد یا قفسه های مختلفی بخرید که روی دیوار قابل نصب باشد تا بتوانید بعضی از وسایل را داخل آن قرار دهید. با توجه به قد فرزند شما این قفسه ها باید در ارتفاعی قابل دسترس قرار بگیرد. البته نصب روی دیوار از زمانی باید انجام شود که کودکتان بزرگتر شده است.

و در آخر اگر دکوراسیون اتاق کودک خود را از نوع تم دار (موضوعی) در نظر گرفته اید، اعمال تغییرات بعدی در دکوراسیون آن اتاق کمی دشوار خواهد بود؛ اما اگر هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک، این موضوع را که در آینده باید آن را تغییر دهید مد نظر داشته باشید و بیشتر از رنگ های خنثی برای زمینه استفاده کنید، تغییرات بعدی برای شما آسان تر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *