معرفی تست MBTI برای نوجوانان

تست MBTI برای نوجوانان رایگان

تست MBTI برای نوجوانان به صورت رایگان در سایت مدرسه وارلی انجام می شود. مجموعه تست های شخصیت شناسی و استعدادیابی وارلی برای دانش آموزان و نوجوانان شما را برای رسیدن به آینده درخشان تر هدایت خواهد کرد. در زیر مختصری با تست MBTI آشنا شوید.

تاریخچه تست MBTI

آزمون MBTI یکی از مشهور ترین تست های روانشناسی و شخصیت شناسی در جهان است که نسخه اصلی آن را دو آمریکایی به نام های کاتارین کوک بریگز و دخترش ایزابل بریگز مایرز ساخته اند. بریگز پژوهش های خود را درباره شخصیت در سال 1917 آغاز نمود. وی پس از دیدار با داماد آینده خود ، تفاوت های چشمگیری را بین شخصیت وی و سایر اعضای خانواده مشاهده کرد. بریگز پروژه خواندن زندگینامه ها را آغاز كرد و متعاقباً گونه ای ساخت كه در آن چهار خلق و خوی را ارائه داد: مراقبه ای (یا متفكرانه) ، خود به خودی ، اجرایی و اجتماعی. البته در آغاز کار تست MBTI برای نوجوانان از بزرگسالان تفکیک نشد.

تست MBTI

شناخت بهتر تست MBTI برای نوجوانان

آیا تا به حال به سالهای نوجوانی خود فکر کرده اید و از رفتار خود یا مشکلات مختلفی که شما را آزار داده احساس سردرگمی می کنید؟ شاید شما در سالهای نوجوانی خود باشید و احساس سراسیمگی و عجله نسبت به همه تصمیمات، عوامل استرس زا، فشارها و انتظاراتی که بر شما تحمیل می شود داشته باشید. هر نوع شخصیت در تست MBTI مجموعه مجادله های درونی متفاوتی را در طول سالهای نوجوانی دارد. ما قصد داریم به آنها بپردازیم و همچنین می خواهیم کمی از درک مغزی نوجوانان را بهتر بشناسیم. امیدوارم این امر به شما کمک کند (اگر نوجوان هستید) کمی درک بیشتری از خود داشته باشید، و اگر والد یک نوجوان هستید تست MBTI برای نوجوانان رایگان ما می تواند به شما کمک کند تا نگاهی اجمالی به چالش های نوجوانان و دلایل مواجهه با آنها داشته باشید. دست و پنجه نرم کردن با اشکال مختلف مجادلات نوجوانان بسته به نوع آنها متفاوت است.

هدف از آزمون MBTI برای نوجوانان

هدف از آزمون شخصیت (MBTI) این است که نظریه انواع شخصیت روانشناختی توصیف شده توسط C. G. Jung را در زندگی مردم قابل فهم کند. ماهیت نظریه این است که تغییرات ظاهراً اتفاقی در شخصیت و اعمال افراد کاملاً منظم و سازگار است، زیرا این تفاوت های اساسی در روش هایی است که انسان ها ترجیح می دهند از ادراک و قضاوت خود استفاده کنند.

“ادراک شامل همه روشهای آگاهی یافتن از مسائل پیرامونی، افراد ، اتفاقات یا عقاید است. قضاوت شامل همه راههای نتیجه گیری درباره آنچه درک شده است می شود. اگر افراد از نظر درک و نتیجه گیری متفاوت باشند ، بنابراین فقط منطقی است که آنها در علایق ، واکنش ها ، ارزش ها ، انگیزه ها و مهارت هایشان متناسب باشند. ”

در توسعه شاخص های مایرز-بریگز یا همان بخش های MBTI ، هدف ایزابل بریگز مایرز و مادرش کاتارین بریگز این بود که بینش تئوریک را برای افراد و گروه ها قابل دسترسی کند. آنها به دو هدف مرتبط در تحولات و کاربرد ابزار MBTI پرداختند:

 1. شناسایی ترجیحات اساسی هر یک از چهار تقابل مشخص یا ضمنی در نظریه یونگ.
 2. شناسایی و توصیف 16 تیپ شخصیتی متمایز که از تعاملات بین ترجیحات ناشی می شود.

 

دنیای مورد علاقه نوجوانان

آیا شما ترجیح می دهید روی دنیای خارج تمرکز کنید یا روی دنیای درونی خودتان؟ به این کار برون گرایی (E) یا درون گرایی (I) می گویند.

چگونگی کسب اطلاعات در تست MBTI برای نوجوانان

آیا شما ترجیح می دهید روی اطلاعات اولیه ای که می گیرید تمرکز کنید یا تفسیر و افزودن معنا را ترجیح می دهید؟ به این حالت Sensing (S) یا Intuition (N) گفته می شود.

تصمیمات نوجوانان

آیا هنگام تصمیم گیری ، ترجیح می دهید ابتدا به منطق و ثبات نگاه کنید یا ابتدا به مردم و شرایط خاص نگاه کنید؟ این کار تفکر (T) یا احساس (F) نامیده می شود.

ساختارهای مد نظر در تست MBTI برای نوجوانان

آیا در تعامل با دنیای خارج ، ترجیح می دهید همه چیز را تصمیم بگیرید یا ترجیح می دهید در برابر اطلاعات و گزینه های جدید باز بمانید؟ این داوری (J) یا ادراک (P) نامیده می شود.

وقتی درباره اولویت خود در هر گروه تصمیم می گیرید ، نوع شخصیتی خود را دارید که می تواند به صورت کدی با چهار حرف بیان شود.

 

16 نوع شخصیت ابزار تست MBTI برای نوجوانان در اینجا ذکر شده است زیرا اغلب در آنچه که “جدول انواع شخصیت ها” نامیده می شود نشان داده شده است.

برای توصیف نوع MBTI ، مکان نما را روی کادر حاوی کد نوع چهار حرف خود قرار دهید. همچنین ممکن است بخواهید تمام 16 نوع توصیف را مرور کنید.

اگر نوع MBTI خود را نمی دانید ، ممکن است بخواهید ساز را بردارید.

از جداول نوع می توان برای جمع آوری و تسهیل تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به تیم ها یا گروه های خاص افراد نیز استفاده کرد.

همه شخصیت ها مساوی هستند: هدف از شناخت تیپ شخصیتی درک و قدردانی از اختلافات بین افراد است. از آنجا که همه انواع برابر هستند ، بهترین نوع نیز وجود ندارد. در تست MBTI برای نوجوانان رایگان سایت وارلی می توانید این تیپ ها را در خود شناسایی کنید.

ابزار MBTI ترتیب تنظیمات را تنظیم می کند و ویژگی ، توانایی یا شخصیت را اندازه گیری نمی کند. ابزار MBTI با بسیاری دیگر از ابزارهای روانشناختی متفاوت است و همچنین با سایر آزمونهای شخصیتی متفاوت است.

بهترین دلیل برای انتخاب ابزار MBTI برای کشف نوع شخصیت شما این است که صدها مطالعه در طول 40 سال گذشته ثابت کرده است که این ابزار هم معتبر است و هم قابل اعتماد. به عبارت دیگر ، آنچه را که می گوید انجام می دهد (اعتبار) را اندازه می گیرد و وقتی بیش از یک بار داده می شود ، نتایج مشابهی را ایجاد می کند (قابلیت اطمینان). وقتی نمایه دقیق از تیپ شخصیتی خود را می خواهید ، سوال کنید آیا ابزاری که قصد استفاده از آن را دارید تأیید شده است یا خیر. تست MBTI برای نوجوانان در سایت وارلی برای اولین بار به زبان فارسی استاندارد شده است.

نظریه نوع روانشناسی در دهه 1920 توسط کارل جی یونگ ارائه شد. ابزار MBTI در دهه 1940 توسط ایزابل بریگز مایرز ساخته شد و تحقیقات اصلی در دهه های 1940 و 50 انجام شد. این تحقیق در حال انجام است و اطلاعات به روز و جدیدی در مورد نوع روانشناسی و کاربردهای آن در اختیار کاربران قرار می دهد. میلیون ها نفر در سراسر جهان از زمان انتشار اولین آن در سال 1962 ، هر ساله این شاخص را استفاده می کنند.

در اینجا می توانید به بخش تست MBTI برای نوجوانان رایگان وارلی بروید و تیپ شخصیتی خود را شناسایی کنید.

13 نظر در “معرفی تست MBTI برای نوجوانان

  • ملینا فهیم کیان

   زندگیم رو بدون پشیمونی میگذرونم و اینکه از گذراندن وقتم نمی ترسم همیشه سعی میکنم منطقی باشم و توی دنیای درونی خودم زندگی میکنم

 1. ملینا فهیم کیان

  من از گذشتم خیلی راضی هستم و احساس میکنم تمام لحظه هام رو قشنگ زندگی کردم
  من احساس میکنم باید به نظر همه احترام گذاشت و تو زندگی دیگری دخالت نکرد
  دوست دارم توی دنیای درونی خودم تمرکز کنم
  اطلاعات اولیه ای که می‌گریم را میگیرم تمرکز کنم
  ترجیح می دهم ابتدا به منطق و ثبات نگاه کنم
  ترجیح می دهم همه چیز را تصمیم بگیرم

 2. ملینا فهیم کیان

  زندگیم بودن پشیمونی بوده و اینکه توی دنیای درونی خودم رو ترجیح میدم و توی تصمیم گیری همیشه منطقی هستم و ترجیح میدم روی اطلاعات اولیه تمرکز کنم

 3. ملیکا

  بعد یه چیزی توی درونم که احساس میکنم که بالاترین مقام رو دارم و با اینکه ۱۲ سالمه خیلی میفهمم بیشتر از یک آدم بزرگ و جواب های منطقی

 4. تیام

  کلا بلد نیستم حرف بزنم یا از احساستم بگم در حالی ک از درون دارم از احساسات منفجر میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *