اهمیت سواد مالی در کسب و کار و تجارت

ارتباط سواد مالی با موفقیت در کارآفرینی، کسب و کار و تجارت

اگر در یک نقش مالی کار نکنید، شاید در دام این تصور بیافتید که امور مالی چندان برای شما مهم نیست. اگر چنین است، شما تنها نیستید؛ تعداد آمریکایی‌هایی که در آزمون سواد مالی پایه بالاتر از 60 درصد می‌آورند از سال 2009 به‌طور پیوسته در حال کاهش بوده است. اداره آمار کار انتظار دارد تقاضا برای مهارت های مالی تا سال 2028 ، 16درصد افزایش یابد، که این مساله نشان می دهد تقاضای سواد مالی با کاهش عرضه آن در حال افزایش است. درواقع اکنون زمان به دست آوردن مزیت رقابتی و کسب سواد مالی است. سواد مالی می تواند به شما در موفقیت در هر زمینه ای از کسب و کار کمک کند و مهارت های تصمیم گیری، مذاکره و رهبری شما را بالا ببرد. قبل از بررسی برخی از راه هایی که سواد مالی می تواند به شما در موفقیت در تجارت کمک کند و ارزیابی اهمیت سواد مالی در کسب و کار، بیایید با اصول اولیه در ارتباط با سواد مالی شروع کنیم.

 

سواد مالی چیست؟

سواد مالی درک اصطلاحات مالی، بیانیه ها و مفاهیم و دانستن نحوه استفاده از این اطلاعات برای تأثیرگذاری مالی است. اولین قدم این است که زبان و اسنادی را که شرکت شما برای صحبت در مورد و پیگیری امور مالی استفاده می کند، مطالعه کنید. برای شروع، تعدادی از منابع مالی مدرسه کسب و کار آنلاین هاروارد را بررسی کنید. تا زمان ترجمه این مقالات می توانید آنها را از سایت مجله آنلاین هاروارد بیزینس ریویو مطالعه فرمایید:

هنگامی که به اصول مالی دست یافتید، می توانید از دانش خود برای تأثیرگذاری استفاده کنید. در اینجا پنج روشی که سواد مالی می تواند به شما در موفقیت در تجارت کمک کند، آورده شده است.

 

5 روشی که سواد مالی می تواند به شما در تجارت کمک کند

 

1. تأثیر اعمال خود را درک کنید

هنگامی که صورت های مالی شرکت خود را درک کردید، می توانید موارد خاصی را که بر درآمد سازمان شما تأثیر می گذارد، ردیابی کنید. هنگامی که برای مسئولیت های روزانه شما اعمال می شود، بینش در مورد حسابداری مالی شرکت شما می تواند یک عامل انگیزشی برای شما و تیم شما باشد. دانستن تأثیر اقدامات شما بر سلامت مالی سازمان می تواند به شما کمک کند تا تصویر بزرگ را در ذهن داشته باشید.

 

2. تصمیمات آگاهانه تری بگیرید

اگر یک مدیر هستید، سواد مالی می تواند به شما اجازه دهد با یک جعبه ابزار جدید به مشکلات نزدیک شوید . هنگامی که با یک تصمیم دشوار تجاری روبرو می شوید، می توانید قبل از اینکه گزینه های خود را بسنجید و بهترین انتخاب را برای تیم و سازمان خود انجام دهید ، با اطمینان پیامدهای مالی را در نظر بگیرید . سواد مالی می تواند شما را قادر سازد که به یک رهبر جامع تبدیل شوید که جنبه های متعددی از مسائل پیش آمده را در نظر می گیرد.

وی جی نارایانان، پروفسور مدرسه بازرگانی هاروارد، که دوره آنلاین حسابداری مالی را تدریس می کند، می گوید: “هر تصمیم تجاری که می خواهید بگیرید، باید تمام جنبه های آن را درک کنید . ” در هر تصمیم شما زوایا و نتایج منابع انسانی برای آن وجود خواهد داشت. همچنین زوایای بازاریابی و زوایای عملیاتی و… در همین راستا باید همواره بررسی کنید که تأثیر این تصمیم خاص بر صورت‌های مالی چیست؟

 

3. از بودجه تیم خود دفاع کنید

وقتی تیم شما برای یک پروژه یا محصول به پول نیاز دارد، درک شما از امور مالی می تواند به شما کمک کند تا یک مورد قوی بسازید. برای مثال، اگر تیم شما برای نرم‌افزار مدیریت پروژه درخواست بودجه می‌کند، می‌توانید بازده سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده را بر اساس میزان کارآمدی نرم‌افزاری که می‌تواند تیم شما را قادر به کار کند محاسبه کنید. خوشبختانه اثبات تأثیر آن بر نتیجه شرکت شما، پرونده شما را قانع‌کننده‌تر می‌کند.

 

4. مهارت های مذاکره خود را تقویت کنید

سواد مالی می تواند به شما کمک کند تا در میز مذاکره پیشرفت کنید . چه در حال مذاکره درباره حقوق ، مزایا یا محدوده یک پروژه باشید، داشتن درک درستی از تصویر مالی بزرگتر می تواند به شما کمک کند. اگر موضوع مذاکره بر رفاه مالی سازمان تأثیر بگذارد، درک نحوه صحبت در مورد پیامدهای مالی دلخواه شما می تواند گفتگو را به نفع شما تغییر دهد.

5. از نظر مالی کارآمد شوید

درک اینکه چگونه هر یک از هزینه های تیم شما در بدهی های موجود در ترازنامه سازمان شما نقش دارد، می تواند به شما این امکان را بدهد که چگونه از نظر مالی کارآمدتر باشید. شاید سرویسی وجود داشته باشد که تیم شما قبلاً در آن مشترک شده و دیگر از آن استفاده نمی کند، یا شاید بتوانید نسخه رایگان ابزاری را که تیم شما برای آن پول پرداخت کرده است بیابید. هنگامی که از نحوه عوامل مخارج در ترازنامه آگاه هستید، شناسایی راه‌هایی برای مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن آسان‌تر می‌شود.

 

سواد مالی خود را بسازید

با توجه به اهمیت سواد مالی در کسب و کار شما، اگر می‌خواهید سواد مالی خود را تقویت کنید، باید فاکتورهای متعددی را بسنجید تا تعیین کنید کدام روش یادگیری در مورد امور مالی برای شما مناسب است. این عوامل شامل سبک یادگیری ترجیحی، بودجه، برنامه و گزینه های حمل و نقل است. هنگامی که روشی را انتخاب کردید، مهم است که زمانی را در برنامه روزانه خود به آموزش مالی خود اختصاص دهید و همچنین با سایر متخصصان این امر ارتباط برقرار کنید.

 

پیشرفت شغلی خود با سواد مالی

فارغ از نقش شما، داشتن سواد مالی می تواند به موفقیت شما در تجارت کمک کند. در زمانی که تقاضا برای سواد مالی زیاد است و انتظار می رود که افزایش یابد، یادگیری در مورد امور مالی می تواند شما را قادر سازد تا تصمیمات بهتری بگیرید، به طور موثرتری مذاکره کنید و تأثیر مثبتی بر سازمان خود داشته باشید. چه بخواهید در مورد امور مالی مطالعه کنید ، چه با متخصصان دیگر ارتباط برقرار کنید یا یک دوره آنلاین شرکت کنید، سواد مالی شما در دستان خود شما است.

 

مقاله “اهمیت سواد مالی در کسب و کار و تجارت” ترجمه مقاله انگلیسی در رابطه با اهمیت و لازمه داشتن سواد مالی برای موفقیت کارآفرینان  از مجله مهم هاروارد بیزینس ریویو است که برای مطالعه شما عزیزان توسط مدرسه وارلی ترجمه و ویرایش شده است.

در اهمیت سواد مالی برای موفقیت کارآفرینان جوان می توانید مقاله ترجمه شده دیگری با عنوان 5دلیل که نشان می دهد سواد مالی یکی از عوامل موفقیت کارآفرینان است را در این صفحه مشاهده نمایید.

 

با توجه به اهمیت سواد مالی در تجارت و موفقیت در کسب و کار، اگر به دنبال توسعه یا تقویت سواد مالی خود هستید می توانید با شرکت در دوره های آموزشی آنلاین یا کارگاه آموزشی سواد مالی ، و یا با تهیه پکیج آموزش مهارت سواد مالی مدرسه وارلی ، سواد مالی خود را برای افزایش توان درک و تصمیم گیری در مسایل مالی توسعه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *