انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته مناسب دانشگاهی کنکور

انتخاب رشته دانشگاهی در کنکور یکی از تصمیم های سرنوشت ساز زندگی نوجوانان است. اینکه چطور انتخاب رشته کنیم تا در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها قبول شویم همیشه دغدغه کنکوری ها بوده است. والدین و معلمان هم در این مورد بسیار حساس هستند. این سوال همیشه در ذهن همه کنکوری ها وجود دارد که چگونه رشته انتخاب کنیم.

در وارلی هدف ما قبولی در بهترین دانشگاه و بهترین رشته نیست!!! 

هدف اصلی ما رشته مناسب تحصیلی با تیپ شخصیتی و سبک یادگیری کنکوری هاست. این کار مسیر موفق را پیش روی نوجوانان می گذارد.

انتخاب رشته تحصیلی بر اساس تیپ شخصیتی

تیپ شخصیتی افراد می تواند بهترین راهنما برای رشته مناسب دانشگاهی باشد. با تیپ شخصیتی میتوانیم بفهمیم چگونه رشته انتخاب کنیم. روانشناسی شخصیت به ما کمک می کند تا بتوانیم رشته دانشگاهی را برگزینیم که در آن بیشترین استعداد را داریم و از آن لذت می بریم.

بسیاری از کسانی که بهترین نتایج را در کنکور کسب کرده و بهترین انتخاب رشته را انجام داده اند و در بهترین دانشگاه ها تحصیل کرده اند، بعد از مدتی متوجه شده اند که مسیر انتخابی آنها مسیری نبوده که به آنها لذت و اشتیاق دهد و از تحصیل و فعالیت در آن زمینه لذت نمی برند. پس بهتر است بجای انتخاب رشته های دانشگاهی معروف و دانشگاه های معتبر، به دنبال رشته هایی بگردیم که در آنها می توانیم بهترین خود باشیم.

شخصیت شناسی و سبک یادگیری به ما کمک می کند تا بتوانیم بهترین رشته را برای خودمان با تیپ شخصیتی منحصر به فرد خودمان پیدا کنیم.

وارلی تست های استعدادیابی و شخصیت شناسی استاندارد را برای کنکوری ها گردآوری کرده تا بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس تیپ شخصیتی خود داشته باشید.

تست شخصیت شناسی و سبک یادگیری برای رشته مناسب

انتخاب رشته مناسب در کنکور

تست های استاندارد وارلی در دو بخش آزمون MBTI برای نوجوانان و سبک یادگیری برای دانش آموزان، به شما کمک می کند بتوانید بهترین انتخاب را برای خودتان داشته باشید.

داوطلبان انتخاب رشته دانشگاهی مهم نیست چه رتبه ای را اخذ کرده اند، مهم این است که مسیر درست را انتخاب کنند. با وجود اینکه کنکور دانشگاه آزاد و سراسری یکجا برگزار شده است، اما گزینش رشته در این دو جداگانه انجام می شود. پس بهتر است اول مسیر خود را با تست های روانشناسی به درستی بشناسیم و سپس برای انتخاب رشته اقدام کنیم.

چه کسانی بهترین مشاوران انتخاب رشته هستند؟

اینکه چگونه رشته دانشگاهی انتخاب کنیم مهارتی است که باید یک متخصص و مشاور که شناخت خوبی از شخصیت شما دارد آن را انجام دهد. تنها آگاهی از سهمیه ها و تراز های مورد نیاز برای قبولی کافی نیست. برای این کار می توانید دو مرحله کار خود را انجام دهید. در مرحله اول شناخت درستی از خود با استفاده از مشاور داشته باشید. سپس می توانید بر اساس شناخت خود رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. انتخاب رشته مناسب دانشگاهی مسیر زندگی شما را رقم خواهد زد. اصلا از این موضوع به سادگی نگذرید. مشاوره ها را گوش کنید اما بخاطر حرف دیگران مسیر زندگی خود را انتخاب نکنید. شما در سنی قرار دارید که می خواهید وارد دانشگاه شوید و از اینجا به بعد استقلال در تصمیم گیری خواهید داشت. پس به فکر آینده خود باشید. 

چند کد رشته را می توانید انتخاب کنیم

داوطلبان می توانند ۱۵۰ کد رشته را انتخاب کنند اما آیا باید برای ورود به دانشگاه همه این انتخاب ها را استفاده کرد؟

ما معتقدیم که هر فرد باید خودش مسیر خودش را پبدا کند و آن را بسازد. یک مسیر با کیفیت می تواند همه زندگی را برای شما جذاب کند. هرگز برای بدست آوردن یک هدف در آینده از مسیر فعلی غافل نشوید. نیازی نیست برای ورود به دانشگاه همه ۱۵۰ رشته را پر کنید. فقط رشته هایی که با شخصیت شما سازگاری دارد را پر کنید. شاید این انتخاب ها ۱۰ کد باشد اما شما می دانید که مسیر را درست حرکت می کنید.

انتخاب رشته تحصیلی

از کجا و چگونه کمک بگیریم

ما در وارلی برای شما کارگاه های شخصیت شناسی و سبک یادگیری را ارایه داده ایم تا بتوانید مسیر خود را به خوبی پیدا کنید. این کارگاه ها بر اساس محتوای بین المللی استاندارد  طراحی شده است. شما با استفاده از این کارگاه ها می توانید با دقت بسیار بالایی خودتان را بشناسید و به شخصیت خود پی ببرید.

از کجا رشته انتخابی خود را بشناسم

شاید بهترین روش برای انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی شناخت رشته بر اساس مشاغل آن باشد. این کمک را دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته ها می توانند به شما بدهند. بهتر است پیش از انتخاب رشته از این مشاورین کمک بگیرید. برای این کار وارلی بخشی را برای شما فراهم کرده که می توانید در آن با مشاوران تخصصی هر رشته خاص ارتباط بگیرید. این بخش مشاوره تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان را گرد آورده تا بتوانند به شما کمک کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

بعلاوه در کارگاه انتخاب رشته نیز شما می توانید درخواست خود را برای مشاور تخصصی بدهید تا متخصصان آن رشته به شما کمک کنند.

چگونه از آینده رشته های تحصیلی آگاه شویم

آینده رشته های تحصیلی بسیار مهم هستند. برای اینکه بتوانیم آینده را پیش بینی کنیم بهتر است آن را خودمان بسازیم. در گذشته کمتر کسی فکر می کرد که دانش کامپیوتر تا این حد با تمام زوایای زندگی بشر در هم تنیده شود. ما برای اینکه بتوانیم بهترین آینده نگری را به شما ارایه دهیم بخشی را اضافه کردیم تا مشاغل آینده را بشناسید. برای این کار می توانید به بخش مشاغل بروید. در این بخش تمامی مشاغل آینده ارایه شده است. می توانید از این بخش برای انتخاب رشته مناسب استفاده کنید. فراموش نکنید زمان زیادی نیاز دارید تا تحقیقات خود را کامل کنید زیرا یکی از مهترین تصمیم های زندگی را پیش رو دارید.

زندگی شاد و رضایت بخش بهتر از تحسین اطرافیان

این را به یاد داشته باشید که در آینده تحسین اطرافیان به پایان می رسد و این شما هستید که باید از کار و تحصیل خود رضایت داشته باشید تا هر روز شما پر از لذت باشد، میزان درآمد و اسم و رسم تحصیلات برای شما رضایت کامل نمی آورد. شما باید خودتان از کاری که می کنید لذت ببرید. پس بهتر است به سمت علاقمندی بر اساس نوع شخصیت خود بروید. چگونه رشته انتخاب کنیم به همه اینها بستگی دارد.

امروز تصمیم درست بگیرید تا فردا حسرت از دست دادن زمان را نخورید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *