اسباب بازی و آموزش برای کودکان

اسباب بازی

تاثیر اسباب بازی ها بر آموزش

اسباب بازی ها نقش کلیدی در پرورش کودکان دارند.

فرزند بودن در قرن بیست و یکم بسیار متفاوت است و برخی می گویند پیچیده تر از زمان های گذشته شده است. آنچه ثابت است این است که کودکان عاشق بازی کردن هستند و بازی به عنوان مؤثرترین روش یادگیری در دوران کودکی در نظر گرفته می شود. در سناریوهای نمایش ، کودکان خردسال در حال تخیل ، خلاقیت ، ایجاد مشکلات و حل آنها در زمینه هایی هستند که برای آنها معنی دار و جذاب باشد و در عین حال یادگیری در مورد جهان و ایده هایی که آن را شکل می دهند. با توجه به اینکه جلسات بازی آزاد به طور فزاینده به عنوان یک مؤلفه اساسی برنامه های با کیفیت کودک در دوران کودکی شناخته می شوند ، والدین مشتاقند تا از این برنامه ها با اسباب بازی های مناسب و اسباب بازی های آموزشی انجام شود.

 

چگونه بفهمیم اسباب بازی ها در واقع آموزشی هستند؟

بنابراین آیا این ادعاهای ثابت قرن بیست و یکم که اسباب بازی ها آموزشی هستند واقعاً پایدار است؟

منابع اینترنتی به والدین کمک می کنند که “این توانایی های تقویت مغز و مهارت در ساخت اسباب بازیهای یادگیری نوزادان را برای ذهن در حال رشد بررسی کنند. همچنین به آنها نشان دهد که آنها اسباب بازی هایی دارند که روند خلاقیت آسیبی نمی رساند.

هیچ مدرکی برای حمایت از چنین ادعاهایی ارائه نشده است.

در حقیقت ، اسباب بازی ها گران هستند و اغلب در دامنه محدود هستند مگر اینکه والدین با مهارت ها و مفاهیم مرتبط با آنها تعامل داشته و به فرزندان خود آموزش دهند.

اسباب بازی و وارلی

نقش ها در اسباب بازی ها

یک شرکت اسباب بازی برای ایجاد خودباوری در دختران تولیداتی از لوازم معماری داشته است که الهام بخش نسل بعدی مهندسان زن است. اسباب بازی های ساختمانی به بچه ها کمک می کند تا مهارت های مکانی را توسعه دهند و به ریاضی و علوم علاقه مند شوند.  وقت آن است که یک داستان جدید بسازیم تا دختران ما بتوانند به آینده ما کمک کنند. نکته بسیار جالب این سری از اسباب بازی های دختران این است که آنها دختران را ترغیب می کنند که با ساخت و ساز در متن داستانی بازی کنند که برایشان جذاب باشد. این مربوط به شاهزاده خانم ها نیست که باید نجات یابند و همه موارد صورتی نیست. دختران قادر به ساختن سیستم های مختلفی از راه راه و بلوک برای ایجاد زمینه هایی برای حل مسئله هستند.

بنابراین ، در حالی که در واقع شرکت های الهام بخشی وجود دارند که ادعا می کنند از برابری حمایت می کنند ، به نظر می رسد بیش از حد اسباب بازی هایی وجود دارد که نه تنها نقش های جنسیتی سنتی را حفظ می کنند بلکه بازی را نیز محدود می کنند، زیرا آنها ظرفیت کودک را محدود می کنند و به خلاقیت آسیب می زنند. از این رو ، آنها به هیچ وجه نمی توانند آموزشی تلقی شوند.

اسباب

والدین باید در یادگیری کودکان درگیر شوند

والدین نباید چنین تصور کنند که اگر فقط کودک را با اسباب بازی تنها بگذارند ، یادگیری به طور خودجوش اتفاق می افتد. نقش بزرگسالان در محیط بازی بسیار مهم است.

شما فقط نمی توانید فرزند خود را در یک اتاق با یک اسباب بازی آموزشی بگذارید و انتظار داشته باشید که یک نبوغ ظهور کند.

این مهم است که والدین بدانند که کودکان خردسال برای تحقیق و بازی نیاز به زمان دارند ، و درک این موضوع که تعامل با فرزند شما هنگام بازی کردن نه تنها یک فرصت مهم برای ارتباط برقرار کردن با شما در یک محیط مساعد است ، بلکه فراهم کننده موقعیتی است که برای استفاده از زبان است. زبانی که برای درک مؤثر در مورد جهان و ارتباط ایده ها با دیگران بسیار ضروری است.

رفتار والدین

به نظر می رسد بسیاری از والدین با این هدف که نه تنها بچه ها با آنها بازی کنند و یاد می گیرند ، اسباب بازی ها و مواد یادگیری را خریداری می کنند بلکه آنها با سرگرم شدن والدین را آزاد می گذارند، بنابراین می توانند برای خودشان وقت داشته باشند تا کارهای دیگری را انجام دهند. در حالی که ممکن است در مورد اسباب بازی های خوب باشد ، همچنین آشکار است که این زمان بازی فرصتی چشمگیر برای کاوش و گفتگو با فرزند شما باشد به گونه ای که در اکتشافات خود از زبان بهره برده و ارتباط خود را تقویت نمایند.

بازی با فرزندان شما برای والدینی که مایل به تأثیرگذاری بهترین محیط یادگیری برای فرزند خود هستند ، نقش اساسی دارد. والدین ممکن است از کودکان سؤالاتی بپرسند ، این چیست؟ چه کار میکند؟ یا ، این چه رنگی است؟ آیا می توانید به من نشان دهید …؟ می توانید به من بگویید چند؟ آنها همچنین باید سؤالاتی از این قبیل که فکر می کنید اگر… چه اتفاقی خواهد افتاد؟ و ، آیا می توانید به روش دیگری برای ساختن / باز کردن و ایجاد… فکر کنید؟

چنین تعاملاتی نه تنها کودکان را قادر می سازد تا چیزها را شناسایی و مکان یابی کنند بلکه زمینه هایی را فراهم می کنند که در آنها بتوانند ایده ها را در یک محیط غیر تهدیدآمیز فکر کنند ، پیشنهاد دهند و آزمایش کنند.اسباب بازی و آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *