آموزش بورس برای نوجوانان

آموزش بورس و سواد مالی برای کودکان و نوجوانان

آموزش بورس و سرمایه گذاری برای نوجوانان یکی از بخش های سواد مالی و از مهارت های پایه برای آینده آنهاست. در سواد مالی برای کودکان و نوجوانان، دانش آموزان می آموزند که چگونه می توان در بازار سرمایه کسب درآمد کرد همچنین مفاهیم اقتصاد به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان ارایه می شود. کسب درآمد برای نوجوانان یکی از موضوعاتی ست که آنها را برای آینده بهتر آماده می سازد.

حتما بسیاری از بزرگسالان به سرمایه گذاری در نوجوانی و سرمایه گذاری جمعی برای نوجوانان بارها فکر کرده اند و شاید حتا حسرت خورده باشند که چرا از نوجوانی سرمایه گذاری را شروع نکرده اند.

بازار بورس برای بزرگسالان است نه نوجوانان !!

یکی از مشکلات بازار سرمایه، ضعف در درک مفهومی اقتصاد و مباحث مالی از سوی افرادی ست که وارد این حوزه می شوند. درک مباحث بورسی نیاز به زمان دارد و یادگیری آن در کوتاه مدت بسیار سخت است. از اینرو باید مفاهیم اقتصادی و مالی را از دوران کودکی و نوجوانی آموخت. یکی از آموزش های سواد مالی برای کودکان و نوجوانان به مفاهیم بازار سرمایه مربوط می شود. آموزش بورس برای دانش آموزان در سواد مالی وجود دارد. هوش مالی کودکان و نوجوانان می توانید باعث پیشرفت آنان در آینده و در زمینه های مختلف مالی شود. اینکه چطور می توان در بورس سرمایه گذاری کرد برای نوجوانان بسیار می تواند جذاب باشد. بازار بورس برای نوجوانان همان میزان اهمیت دارد که برای بزرگسالان.

آموزش بورس برای نوجوانان
کسب درآمد از بورس برای نوجوانان

سرمایه گذاری برای نوجوانان و سرمایه گذاری جمعی

سرمایه گذاری جمعی مفهومی است که در جهان مدرن بسیار در مورد آن صحبت شده است. در گذشته نیز این روش با نام تعاونی مطرح بوده که یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری است. اگر کودکان و نوجوانان با مفهوم تعاونی به شکل درست آشنا شوند، همه آنها در آینده دارایی های قابل اتکا و مفیدی خواهند داشت. شاید هیچ نوجوانی فکر نکند که حتا با ماهی ۱۰هزار تومان هم می تواند در یک باغ بزرگ با ۱۰۰۰ درخت شریک باشد. تعاونی می تواند باعث شود یک نوجوان بعد از ۳ سال بیش از ۲۰۰ درصد سالیانه از سرمایه گذاری خود سود دریافت کند. با یک مثال می توانیم این موضوع را دقیق تر توضیح دهیم. تصور کنید از امروز ماهانه ۱۰ هزار تومان در یک پروژه سرمایه گذاری جمعی شروع به سرمایه گذاری می کنیم. پس از ۳ سال ۳۶۰ هزار تومان سرمایه گذاری کردیم که اگر آن را در بانک می گذاشتیم پول ما ۵۰۰هزار تومان می شد. اما با سرمایه گذاری جمعی دارایی ما پس از ۳ سال یک میلیون تومان است و هر سال نیز ۳۰۰ هزار تومان به ما مستمری پرداخت می شود. هر سال به ارزش دارایی ما اضافه می شود تا پایان سال دهم رقمی نزدیک به ۱۰ میلیون تومان داریم و همزمان ماهانه به ارزش روز ۲۰ هزار تومان هم دریافت می کنیم. در دوره های اقتصاد به زبان ساده می توانید روش های سرمایه گذاری جمعی برای نوجوانان را یاد بگیرید.

آموزش بورس و شناخت نوجوانان از بازار های مالی

بازار های مالی که بازار بورس اوراق بهادار در آن بسیار شناخته شده است یکی از بازار هایی ست که فعالین اقتصادی در آن ایفای نقش می کنند. این بازار ها می تواند برای همه مردم جذاب باشد اما نیاز است تا با مفاهیم و دانش روز آن آشنا باشند تا در آن به موفقیت و سود برسند. آموزش بورس برای نوجوانان از اینرو حائز اهمیت است که دانش آموزان عجله ای برای شروع کار ندارند و زمان مناسبی برای شناخت مفاهیم اقتصادی و سواد مالی دارند.

دوره آموزش سواد مالی برای دانش آموزان که در وارلی برای کودکان و نوجوانان به صورت مجزا تالیف و تدوین شده است، می تواند تمامی مفاهیم هوش مالی و بازار بورس را به کودکان و نوجوانان آموزش دهد. در این دوره تمامی مفاهیم اقتصاد و مالی به زبانی ساده و مفهومی برای کودکان و نوجوانان آموزش داده شده است.

لزوم آموزش بورس به کودکان و نوجوانان

در کشور های توسعه یافته اهمیت آموزش های سواد مالی و ارتقا هوش مالی کودکان و نوجوانان درک شده است. در این کشور ها از سنین پایین آموزش های بورس و بازار سرمایه برای کودکان و نوجوانان ارایه می شود. نمونه هایی از آنان را می توانید در مقاله هایی مانند چگونه به عنوان نوجوان سرمایه گذاری را شروع کنیم و بسیاری مطالب دیگر ببینید. در ایران برای اولین بار وارلی  با بهره گیری از متخصصین این حوزه و استفاده از نیروهای کارآمد آموزشی در کنار محتوای بین المللی بومی سازی شده مفاهیم سواد مالی سرمایه گذاری و بورس را برای کودکان و نوجوانان ارایه کرده است.

ضرورت آموزش سواد مالی برای نوجوانان

گام های اولیه برای آموزش های مالی و سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان

کودکان و نوجوانان با توجه به روند شناختی که دارند می باید بسیاری از مفاهیم را به صورت عملی درک کنند. برای این منظور یکی از روش های آموزش به آنان آموزش مدیریت دارایی است. کودکان و نوجوانان باید با مفهوم مصرف و مطلوبیت آشنا شوند. آنها باید تصمیم گیری را در حوزه مالی یاد بگیرند. یکی از این روش ها آموزش انتخاب در مورد خواسته های امروز و آینده است. سرمایه گذاری مثل بورس برای نوجوانان می تواند با مفهوم به تعویق انداختن لذت برای بدست آوردن لذت بزرگتر باشد. به همین منظور نخستین مفهوم برای معرفی و آموزش سواد مالی باید آموزش مفهوم نیاز و خواسته است. در اینجا اقتصاد به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان ارایه خواهد شد.

مفهوم نیاز و خواسته در سواد مالی و اقتصاد به زبان ساده

بازار های مالی و نحوه آموزش به نوجوانان

مهمترین و تاثیر گذار ترین روش آموزش برای تقویت هوش مالی و سواد مالی برای کودکان و نوجوانان انجام بازی های آموزشی است. در این راستا تیم وارلی بازی مالی طراحی نموده که در این بازی نحوه داد و ستد و مدیریت مالی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود. این بازی در کارگاه هایی به صورت حضوری انجام می شود و همزمان با اجرای بازی، مدرسان آموزش های مربوطه را در حین بازی به کودکان و نوجوانان ارایه می دهند.

در بازی مالی بازار سرمایه که شبیه سازی بازار بورس است نیز وجود دارد که در آن می توانند آموزش مفاهیم بورس را برای کودکان و نوجوانان یاد بگیرند.

شبیه سازی بازار ها و نحوه بودجه بندی و سرمایه گذاری و مفاهیمی مانند بانک و بیمه و اعتبار و …. دانش آموزان را با مفاهیم مالی به صورت عمیق آشنا می سازد. در این بازی مفاهیم اقتصاد خرد و کلان به صورت کاملا ساده سازی شده به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود.

آموزش اقتصاد به زبان ساده

اقتصاد دانش تصمیم گیری عقلایی و تخصیص بهینه منابع است. همه ما در تمامی مراحل زندگی از کودکی تا کهن سالی با این مساله روبرو خواهیم بود که چگونه می توان از منابع موجود بهترین استفاده را برد. بنابراین دانش اقتصاد برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا در بزرگسالی می تواند به آنها کمک کند تا بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.

آموزش اقتصاد پایه بازار بورس برای کودکان و نوجوانان خواهد بود. این آموزش ها می تواند در تمامی زمینه ها در آینده به آنها کمک کند.

استفاده از منابع برای فراغت بیشتر با آموزش بورس برای نوجوانان

مهمترین هدف هر فرد افزایش فراغت در برابر کار است. این هدف در شرایطی میسر می شود که بتوانیم بیشترین درآمد را از کمترین کار ببریم. در این صورت می توانیم در زمان فراغت خلاقیت ها و شناخت خود از جهان را افزایش دهیم. اقتصاد در تلاش است تا با آموزش راهکارهایی برای استفاده بهینه از منابع و مدیریت مصرف، راهی بیابد که در قبال کار کمتر منفعت بیشتر داشته باشیم. آموزش سواد مالی برای کودکان و نوجوانان و افزایش هوش مالی آنها می تواند این هدف را هرچه بیشتر دنبال کند.

سواد رایانه و تاثیر آن در سواد مالی و آموزش بورس برای کودکان و نوجوانان

سواد رایانه در دنیای امروز برای همه موضوعات اهمیت دارد. بازار بورس بدلیل رشد روزافزون و وابستگی شدید به جریان اطلاعات نیازمند بهره گیری از رایانه است. برای این منظور سواد رایانه برای افرادی که می خواهند وارد بازار بورس شوند بسیار اهمیت دارد. در وارلی  در کنار آموزش سواد مالی برای افزایش هوش مالی کودکان و نوجوانان، سواد رایانه نیز آموزش داده می شود تا دانش آموزان بتوانند بهترین عملکرد را در بازار های سرمایه داشته باشند. این پکیج آموزش بورس برای نوجوانان می تواند آنها را برای یک آینده درخشان آماده سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.